Connect with us

Aktuality

Charitatívny aukčný salón pomôže šiestim rodinám sumou 18 850 Eur

Published

on

Reklama

V poradí už 7. ročník Charitatívneho aukčného salóna sa uskutočnil vo štvrtok 19. októbra v priestoroch Kursalonu, organizovala ho už tradične Asociácia pomoci postihnutým – APPA. Počas večera sa dražilo 51 diel od popredných slovenských výtvarníkov, ktorí ich každoročne venujú do aukcie bezplatne. Výsledná vydražená suma 18 850 Eur bude rovnakým dielom rozdelená medzi tri deti a troch dospelých s telesným postihnutím. Financie rodiny využijú na kúpu kvalitného vozíka, úhradu rehabilitácií, špeciálnych rehabilitačných pomôcok, či kúpeľnej liečby. K úspechu podujatia prispieva aj dlhoročná odborná podpora Niny Gažovičovej z aukčného domu SOGA, ktorá aukciu viedla a sponzorská pomoc mnohých partnerov.

Atmosféra večera sa niesla v duchu motta “Urobme niekomu krajší deň”. Mnohým ho určite urobila krajším aj populárna Ema Drobná – hudobný hosť večera a patrónka tohto charitatívneho podujatia, moderátorka Soňa Müllerová. Krajší deň mali rozhodne podporení členovia Klubu APPA a ich rodiny, ale aj hostia, ktorí si odnášali domov vydražené diela a pocit, že prispeli na dobrú vec.

Reklama

Viac informácií:
Asociácia pomoci postihnutým – APPA už od roku 2009 pomáha deťom aj dospelým s telesným postihnutím. Od začiatku tohto roka občianske združenie významne rozšírilo spektrum pomoci z podpory rehabilitačných pobytov na takmer všetko, čo telesne postihnutý a jeho rodina potrebuje k zlepšeniu a skvalitneniu života (vozíky, bezbariérové riešenia bývania, kúpu a prestavbu automobilov, špeciálne operácie, rehabilitačné pomôcky…)

Klub APPA momentálne združuje takmer 380 rodín s telesne postihnutými deťmi a dospelými a okrem charitatívnej aukcie organizuje velké množstvo ďalších aktivít v prospech ľudí s telesným postihnutím. Od roku 2009 doteraz APPA pomohla sumou viac ako 4,5 milióna Eur. Viac info na: www.appa.sk

Reklama

Charitatívny aukčný salón sa po prvýkrát konal v roku 2010 a v súčasnosti patrí k najvýznamnejším charitatívnym podujatiam Asociácie pomoci postihnutým. V tomto ročníku ho svojimi dielami podporili títo významní slovenskí autori alebo ich rodiny: Andrej a Martin Augustínovci, Robert Bielik, Erik Binder, Daniel Brunovský, Ivan Csudai, Michal Czinege, Andrej Dúbravský, Matej Fabian, Lucia Fabová, Viktor Frešo, Kveta Fulierová, Veronika Gabčová, Vladimír Gažovič, Jan Gemrot, Fero Guldan, Bibiana Hallová, Vincent Hložník, Bohdan Hostiňák, Svetozár Ilavský, Katarína Janečková, Jozef Jankovič, Peter Kl’účik, Patrícia Koyšová, Marek Kvetán, Petr Nikl, Marek Ormandík, Ildikó Pálová, Milan Paštéka, Adam Šakový, Martin Ševčovič, Rudolf Sikora, Erik Šille, Norbert Šmondrk, Ľuba Suchalová-Harichová, Lucia Tallová, Laco Teren, Barbora Tobolová, Rasťo Trizma, Ján Vasilko.

-TS Charitatívny aukčný salón-

Populárne články