Úvod Aktuality Chanuka – Na Kúpeľnom ostrove rozsvietili deväťramenný svietnik

Chanuka – Na Kúpeľnom ostrove rozsvietili deväťramenný svietnik

REKLAMA
Esesko

Na Kúpeľnom ostrove v pondelok 18. decembra už po desiaty raz zapálili plameň na veľkom deväťramennom svietniku pri príležitosti Sviatku svetiel – Chanuka society poster template. Zapálenia sa zúčastnili okrem členov Piešťanskej židovskej komunity na čele s rabínom Zev Stiefelom a hostím tiež nový generálny riaditeľ kúpeľov Christian Schoepf a viceprimátor Martin Valo 윈도우10 블루투스 드라이버 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Chanuka je sviatok, ktorý sa slávi zhruba od 2 WhaleY. storočia. Pri Makabejskom povstaní, po druhom zborení Jeruzalemského chrámu a vyhnaní nepriateľov z Jeruzalema obnovili Židia v svätyni posvätný oheň, ktorý v chráme nepretržite horel 유심 강제 다운로드. V takmer zničenej svätyni sa však našiel olej maximálne na jeden deň. Rituálna príprava takého oleja trvá až osem dní. A tu sa stal zázrak, pretože už spomínaný nájdený olej vydržal svietiť 8 dní mysql toad 다운로드.

„Odvtedy sa slávi sviatok Chanuka a to tým spôsobom, že sa zapáli základná lampa a od nej sa odpáli prvá lampa, druhý deň druhá až kým nehorí všetkých osem lámp a spolu so základnou deviatou nwc 2.75a 다운로드. Svietnik s nazýva Chanukia,“ vysvetľuje Karol Ambra.

Plamene na svietniku sa rozhárajú v Slovenských liečebných kúpeľoch už desať rokov Aura Sync Download. Tento rok si udalosť nenechali ujsť kúpeľní hostia, ale ani ľudia z komunít slovenskej židovskej náboženskej obce mimo Piešťan.

Zdroj: ka

REKLAMA