Úvod Aktuality Chanuka – deväťramenný svietnik sa rozžiari dnes

Chanuka – deväťramenný svietnik sa rozžiari dnes

REKLAMA

Na Kúpeľnom ostrove v pondelok 3. decembra o 17.00 h pre liečebným domom Irma rozsvietia deväťramennný svietnik na začiatku židovského Sviatku svetiel – Chanuka 청년경찰 다운로드. Stane sa tak už po jedenásty raz.

Chanuka  slávi približne od 2 turbo vpn. storočia. Pri Makabejskom povstaní, po druhom zborení Jeruzalemského chrámu a vyhnaní nepriateľov z Jeruzalema obnovili Židia v svätyni posvätný oheň, ktorý v chráme nepretržite horel 쥐가 백마리 다운로드. „V takmer zničenej svätyni sa však našiel olej maximálne na jeden deň. Rituálna príprava takého oleja trvá až osem dní. A tu sa stal zázrak, pretože už spomínaný nájdený olej vydržal svietiť 8 dní,“ približuje históriu sviatku zástupca miestnej židovskej komunity, Karol Ambra 정령왕 엘퀴네스 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi
Dompek Pizza 2021

V prvý deň dnes rozsvietia základnú lampu. Od nej budú postupne zažínať ďalšie až kým nebude svietiť celý svietnik, ktorý sa nazýva Chanukia 취영롱 다운로드. Na Kúpeľnom ostrove na pôde Slovenských liečebných kúpeľov si pripomenú Sviatok svetiel už po jedenásty raz. Zúčastňujú sa ho kúpeľní hostia, ale i ľudia z komunít slovenskej židovskej náboženskej obce mimo Piešťan 국제시장 영어자막 다운로드.

-red-

REKLAMA