Connect with us

Aktuality

Cez víkend policajti riešili dva útoky nožom

V sobotu sa v jednom z bytových domov v Piešťanoch odohrala dráma, pri ktorej skončil muž s bodným poranením chrbta a žena v rukách polície.

Published

on

Reklama

„Pravdepodobným spúšťačom hádky partnerov bolo to, že dvojica musela za cestu z Trnavy do Piešťan, kvôli nedorozumeniu, zaplatiť dvom taxikárom, pričom jedného reálne nevyužili,“ hovorí Zlatica Antalová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Trnave.

V byte sa zrejme situácia medzi opitým párom vyhrotila a 29 ročná žena potom mala svojho o 4 roky staršieho priateľa bodnúť do ľavého ramena kuchynským nožom, so 14 cm dlhou čepeľou. Jeho zranenie by podľa vyjadrenia polície nemalo byť vážne. Žena bola obvinená z prečinu ublíženia na zdraví, za čo jej v zmysle zákona môže hroziť väzenie na 6 mesiacov až 2 roky.

Reklama

K incidentu došlo v sobotu skoro ráno aj v hlohoveckom podniku, pričom do potýčky boli zapojené viaceré osoby. 25 ročný mladík sa snažil konfliktu zabrániť. To malo pobúriť 27 ročného, alkoholom podguráženého muža, ktorý potom z pomsty bodol mladíka do krku rozbitou sklenenou fľašou. Napadnutému mužovi však našťastie nespôsobil vážne zranenia.

Trnavský vyšetrovateľ útočníka obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví a z prečinu výtržníctva. V prípade dokázania viny mu môže hroziť trest odňatia slobody na 5 až 12 rokov.

Reklama

U oboch útočníkov policajti podali podnet na väzobné stíhanie. Súd sa s návrhmi stotožnil a policajti muža aj ženu eskortovali do väzobných ciel.
TS KR PZ Trnava

Populárne články