Connect with us

Aktuality

Cestu pod Červenou vežou čaká rekonštrukcia, potrvá dva mesiace

Published

on

Reklama
Reklama

Začiatkom mája sa rozbehne rekonštrukcia úseku Topoľčianskej cesty a Cesty J. Alexyho v obci Banka. Práce na oboch úsekoch budú trvať od 1. mája do 30. júna a realizovať ich bude Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja. Koncom júna by tak mali vodiči jazdiť už po novom asfalte a okolo nanovo osadených dopravných značiek.

Stavebná úprava sa dotkne úsekov v celej šírke vozovky. Rekonštrukcia oboch úsekov bude zahŕňať odfrézovanie jestvujúceho povrchu vozovky v hrúbke 10 cm, položenie asfaltového betónu v hrúbke 5 cm, aplikáciu asfaltového spojovacieho postreku, položenie ďalšieho druhu asfaltového betónu v hrúbke 5 cm a aplikáciu asfaltového infiltračného postreku, ktorý má eliminovať trhliny. Trvalé vodorovné dopravné značenie má byť osadené do 15. júla.

„Premávka bude striedavo usmerňovaná pre jeden jazdný smer, pričom bude riadená prenosnou cestnou signalizáciou a usmerňovaná prenosným dopravným značením, v prípade potreby aj regulovčíkmi,” uviedol vedúci Odboru cestnej dopravy a pozemných komunikácií Okresného úradu Piešťany Milan Máček. Rekonštrukcia cesty II/499 sa bude realizovať v dĺžke 677 metrov (od Krajinského mosta po odbočku na Moravany nad Váhom). Okrem výmeny cestného zvršku bude zo zámkovej dlažby vybudovaný vyvýšený dopravný ostrovček v mieste križovatky s Nábrežím J. J. Torkosa (odbočka do kúpeľov).

Reklama

Práce na ceste II/507 sa dot­knú úseku cesty v dĺžke 2 476 m. Podľa našich informácií ide o úsek od Krajinského mosta smerom na obec Ratnovce. O podrobnosti vrátane celkových nákladov sme pred dvomi mesiacmi požiadali Správu a údržbu ciest Trnavského samosprávneho kraja aj samotný kraj. Relevantná odpoveď nám doposiaľ neprišla.

-vv; foto: archív-

Populárne články