Connect with us

Aktuality

Cestu do Turecka radšej dôkladne zvážte, ministerstvo neodporúča cestovanie do Ankary a Istanbulu

Published

on

Reklama

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky vzhľadom na pokus o vojenský prevrat v Turecku a zložitú a neprehľadnú situáciu v krajine neodporúča cestovať do Ankary a Istanbulu. Rezort diplomacie tiež odporúča občanom SR, aby počas svojho pobytu na celom území Turecka zachovali pokoj, nevychádzali z ubytovacích zariadení, nezapájali sa do verejných zhromaždení a akcií v uliciach miest – najmä v Ankare, Istanbule a správnych strediskách krajiny, obmedzili pohyb po krajine a striktne dodržiavali pokyny miestnych bezpečnostných zložiek. Situácia v tureckých prímorských letoviskách je pokojná a letisko v Antalyi a v Izmire je v prevádzke. Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Ankare a Generálny konzulát SR v Istanbule situáciu monitorujú a v prípade potreby budú upravovať zmenu cestovného odporúčania.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča slovenským občanom, aby v prípade cestovania do Turecka využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky.

Reklama

„Odporúčame zachovať pokoj, nevychádzať z ubytovacích zariadení a dodržiavať pokyny miestnych zložiek. Nezapájať sa do verejných zhromaždení a akcií v uliciach miest – najmä v Ankare, Istanbule a správnych strediskách krajiny a obmedziť pohyb po krajine. Náš zastupiteľský úrad a diplomatická služba prijali desiatky telefonátov od slovenských občanov, nemáme hlásenia o problémoch občanov, ktorí by boli zranení alebo nezvestní. Situácia v letoviskách je pokojná, ale odporúčame zvážiť nevyhnutnosť cestovania do Ankary a Istanbulu. Vzhľadom na vývoj situácie budeme cestovné odporúčanie počas dňa aktualizovať,“ uvádza na svojich stránkach Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky.

-lt/Zdroj a foto: Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky-

Reklama

Populárne články