Connect with us

Aktuality

Český alkohol už v piešťanských predajniach nenájdete

Published

on

Reklama
Reklama

Zákaz dovozu a predaja tvrdého alkoholu vyrobeného v Českej republike začal platiť o 17.00 h. Dodržali ho všetky prevádzky, ktoré sme v Piešťanoch navštívili.

[singlepic id=35121 w=520 h=350 float=center]

Z regálov zmizla aj Hanácka vodka. Včera pred ňou varoval Úrad verejného zdravotníctva a dnes dopoludnia sme ju našli v dvoch tunajších predajniach.

Jej výrobca odmietol akúkoľvek spojitosť s metanolovou aférou. „Spoločnosť dodržuje všetky predpísané postupy výroby liehovín, ktoré sú navyše pod viacstupňovou štátnou aj internou kontrolou,“ píše sa v stanovisku firmy Granette & Starorežná Distilleries a. s.

Reklama

[singlepic id=35120 w=320 h=240 float=right]„Rozhodli sme sa pristúpiť k razantnejším krokom, pretože je potrebné a nevyhnutné chrániť zdravie a životy slovenských občanov,“ povedala dnes ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská a ohlásila dočasný zákaz uvádzať, predávať a používať liehoviny s obsahom etanolu od 20 percent vyrobené na území Českej republiky.

Zákaz rešpektujú aj veľké obchodné reťazce. „Prijali sme všetky opatrenia na to, aby sme vo veľmi rýchlom čase zabezpečili požiadavku štátnych orgánov na stiahnutie českého alkoholu z predaja a zastavili jeho dovoz. Zároveň sa pokúsime výpadok ponuky nahradiť slovenskou produkciou,“ uviedol Peter Sklenář, hovorca Tesco Stores SR, a.s.

Aj naďalej platí varovanie pred výrobkami, na ktoré včera upozornil Úrad verejného zdravotníctva SR. Ich etikety nájdete vo fotogalérii. Testy na prítomnosť metanolu vykonávajú úrady verejného zdravotníctva v Bratislave, Banskej Bystrici a Prešove.

[nggallery id=1911]

Text: Martin Palkovič Foto: Tesco Stores SR, ÚVZ SR

Populárne články