Úvod Aktuality Časť nájomcov vyhoreného PT-čka, môže hovoriť o zázraku

Časť nájomcov vyhoreného PT-čka, môže hovoriť o zázraku

Minulý týždeň, v noci zo štvrtka 19. augusta na piatok 20. augusta, zdevastoval rozsiahly požiar prvý piešťanský hypermarket PT Univerzál. Oheň zasiahol takmer celý objekt s plochou 3500 m² a spôsobil škody viac ako 3,5 milióna eur. Bez strechy nad hlavou zostalo sedemnásť nájomníkov z ôsmych podkrovných bytov 신나는 힙합 다운로드. Pri požiari našťastie nikto nezahynul ani nebol zranený. V obchodnej prevádzke majiteľa objektu Pavla Táborského a v ďalších prevádzkach nájomníkov pracovalo približne 90 ľudí.

Požiar bol nahlásený na operačné stredisko piešťanských hasičov deväť minút po jedenástej hodine for you. Podľa informácií od Ivana Peťka, hovorcu Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave, prvá jednotka s dvomi vozidlami z hasičskej stanice v Piešťanoch dorazila na miesto požiaru o 23:16. U hasičov platí, že stanicu musia opustiť do minúty od vyhlásenia výjazdu, teda odvtedy ako operačný dôstojník overí informáciu o požiari a dá povel na výjazd vst 다운로드. Hasiči v službe sa však už počas overovania chystajú na výjazd. Podľa našich informácií, pri príjazde prvých hasičov horeli podhľady objektu, avšak už o pár minút horela celá strecha. Táto skutočnosť údajne naznačuje, že požiar sa šíril vo vnútri objektu už dlhšie a naplno sa rozhorel, až keď získal kyslík z exteriéru 50가지 그림자. Viacerí ľudia prizerajúci sa požiaru kritizovali prácu hasičov. Zdalo sa im, že prišli po veľmi dlhej dobe. Mnohí, hlavne však tí, ktorí stáli pri hoteli Piešťany, si však nevšimli, že hasiči sú už dávno na mieste a hasia objekt od hlavnej cesty. Tretie hasičské vozidlo z piešťanskej stanice s hasičmi, ktorí boli povolaní na zásah z domu, dorazilo o 23:41 h. „Postupne prichádzali aj ďalšie posily windows 10 소프트웨어 다운로드. Prvé vozidlo z hasičskej stanice v Hlohovci dorazilo o 23:43 a z Trnavy o 23:47 h,“ hovorí Ivan Peťko. Na miesto požiaru prišli po polnoci aj dobrovoľní hasiči z Pobedima a Moravian nad Váhom. Celkovo zasahovalo trinásť vozidiel a viac ako tridsať hasičov, ktorým sa podarilo požiar lokalizovať 22 minút po druhej hodine rannej. Napriek množstvu prizerajúcich sa, si pochvaľoval primátor mesta disciplínu ľudí a hasiči dobrú spoluprácu s policajnými zložkami 영화 만들기 다운로드.

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba
Chlapci na panvici

Medzi Piešťancami, ale aj v médiách, sa objavili tiež špekulácie o problémoch s hydrantami, vo vlastníctve spoločnosti Tavos, v okolí miesta zásahu, na čo hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave povedal: „ Na mieste zásahu sa najbližšie nachádzal hydrant na parkovisku  PT Univerzál, mal však veľmi slabú výdatnosť. Ďalej pred vchodom do Kauflandu sa nachádzali dva funkčné hydranty – jeden mal veľmi dobrú a druhý dobrú výdatnosť aj tlak . Vzdialenosť od požiariska bola cca 300 m 자소서 다운로드. Hydrant na ul. E. F. Scherera č. 8 mal dobrú výdatnosť, ale nachádzal sa na parkovisku  pod osobným motorovým vozidlom, ktoré bolo treba

odtiahnuť resp. nájsť vlastníka a zriadiť vedenie o dĺžke cca 200 m na požiarisko, čo sa uskutočnilo po polnoci. Ďalší hydrant, z ktorého sa čerpalo bol na ulici Brezová, vo vzdialenosti približne 400 m a mal dobrú výdatnosť 라이너스의 담요 다운로드. Taktiež sa vykonávala kyvadlová doprava  vody z hydrantu z  hasičskej stanice na Dopravnej ulici, čo je približne 2 km od požiariska.“

Čo sa týka príčiny požiaru, stále prebieha vyšetrovanie. Ako nám však povedal Ivan Peťko, na základe doteraz zistených skutočností z obhliadky požiariska sú v tomto štádiu preverované tri verzie príčiny vzniku požiaru – úmyselné zapálenie neznámou osobou, porucha na elektroinštalácii objektu a porucha na niektorom z elektrických zariadení 구글 도서 다운로드.

Vlastník objektu Pavol Táborský vyjadril poľutovanie na tým, čo sa stalo a dementoval správy zverejnené v niektorých médiách, o vyrovnávaní si účtov. Vraví, že nemá žiadnych nepriateľov, ktorí by niečo podobné spravili. „Čo sa týka škody, tak na objekte a tovare, o ktorý prišla naša firma, je škoda približne 3,5 milióna euro 장화홍련 다운로드. Samozrejme celková škoda bude ešte vyššia, pretože sa do nej musia započítať škody jednotlivých nájomníkov,“ hovorí Pavol Táborský. Povedal tiež, že objekt aj majetok

v ňom bol poistený a riadne zdokladované škody nájomníkom preplatí poisťovňa. Spoločnosť Pavla Táborského zamestnávala v objekte PT Univerzál 42 ľudí, ktorých pracovný osud sa pre požiar stal neistým. Ako však povedal majiteľ, časť zamestnancov dokážu vrámci firmy preradiť na iné pracoviská, takže o prácu neprídu. Stále sa čaká tiež na vyjadrenie statika, ktorý povie ako ďalej naložiť s objektom. Ak to bude možné, plánuje Pavol Táborský jeho rekonštrukciu, čo by poskytlo prácu ďalším ľuďom. Čo sa týka nájomcov bytov, ktorým zhorelo všetko, dostali ponuku od mesta, využiť byty v azylovom dome. Podľa Pavla Táborského ju však nevyužil nikto, a nikto taktiež nevyužil ponuku firmy stavajúcej domy a byty na Lodenici, prenajať si vzorové priestory. Otázku bývania si vraj budú riešiť všetci samostatne.

Nájomcovia priestorov v časti objektu smerom k benzínovej pumpe, môžu hovoriť o šťastí v nešťastí. Napríklad Cykloštúdio Zuzany Jáčovej bolo obkolesené plameňmi, avšak vďaka tomu, že nemalo okná sa doň požiar nerozšíril. Len v marci do štúdia nakúpili nové chodecké pásy, a tak spolu so stacionárnymi bicyklami boli v štúdiu

ohrozené stroje v hodnote viac ako 25-tisíc euro. „Ten pocit bezmocnosti bol hrozný. Práve sme sa chystali na dovolenku, keď sme dostali správu, že horíme. Môžeme hovoriť o zázraku, že to dopadlo, tak ako to dopadlo. Stroje sa nám už podarilo odniesť z poškodenej budovy, a vyzerá to, že sú v poriadku,“ hovorí Zuzana Jáčová, ktorá teraz namiesto dovolenky bude mať čo robiť, aby našla náhradné priestory pre svoj zdroj živobytia.

Pomerne dobre dopadla aj motokárová dráha Monza, ktorá vraj bude môcť pokračovať v prevádzke, potom čo sa zabezpečí, aby v prípade dažďa nezatekala voda do objektu bez strechy.

Autor: ht Foto: Soňa Š. a hug(o)photo agency – Tomáš Hudcovič

REKLAMA