Úvod Aktuality Bývalí nominanti vlády v orgánoch letiska chcú vymáhať svoje odmeny

Bývalí nominanti vlády v orgánoch letiska chcú vymáhať svoje odmeny

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Trnavský župan Tibor Mikuš sa počas posledného rokovania krajského zastupiteľstva vo štvrtok 8. októbra vyjadril, že kraj mieni letisko podržať a rovnako by sa k situácii mali postaviť aj ostatní akcionári – mesto Piešťany a Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR adobe acrobat x pro 한글. Informoval poslancov tiež o pripravenom Akčnom pláne na jeho záchranu. Letisko Piešťany je už dlhodobo v červených číslach a na návrh T 그들만의 월드컵 다운로드. Mikuša členom predstavenstva a dozornej rady päť rokov nevyplatilo odmeny. Predseda kraja nespochybňuje zákonný nárok na ich vyplatenie, ale uvádza, že kým zástupcovia mesta a kraja súhlasili s odkladom, bývalí členovia a nominanti vlády začali svoje odmeny vymáhať One-touch download.

Informáciu potvrdil pre PNky aj hovorca Trnavského samosprávneho kraja Patrik Velšic: „Právne vymáhanie nevyplatených odmien zvolili bývalí členovia predstavenstva spoločnosti a dozornej rady spoločnosti, ktorí boli nominovaní MDVaRR SR predchádzajúcej vlády.“ Mená tých, ktorí žiadajú svoje odmeny však neupresnil steelheart 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Podľa župana finančným problémom čelia kvôli recesii v súčasnosti mnohé letiská a v piešťanskom stále vidí veľký potenciál Download the cacao friends font. „Nie je nič jednoduchšie ako povedať, končíme, nájdeme developera, ktorý ho premení na peniaze, ale Piešťany a náš kraj už nikdy letisko nebude mať,“ povedal v diskusii a pokračoval, že aj odborníci potvrdili lepšie podmienky pre lety u nás ako v Bratislave download dism.exe. Okrem počasia má podľa neho aj iné výhody – ako blízkosť železnice, diaľnice, cesty prvej triedy, cargo, bezpečnostné podmienky. „Máme štatút aerodromu, môžu tu pristávať prijímať lietadlá mimo schengenského priestoru,“ vymenúval ďalšie plusy subtitles for IM Hero. „Ak máme napomôcť, aby sa bývalá svetová sláva Piešťan oživila, potrebujeme letisko,“ myslí si župan. K plusom zaradil aj blízkosť jadrovej elektrárne, keď napríklad pri jej výstavbe letisko využívali vo veľkom dodávatelia 워너원 다운로드.

lietadlo-prezentacia-01Trnavský kraj, ktorý je väčšinovým akcionárom letiska, nedávno pristúpil k oddĺženiu akciovej spoločnosti kapitalizáciou pohľadávky 유니티 패키지 다운로드. V súčasnosti  predstavuje základné imanie 24,3 mil. eur. Podľa župana takýto postup pomôže, aby Letisko Piešťany mohlo požiadať o úver na vykrytie nákladov na prevádzku Free one piece cartoons. Tie sa v súčasnosti podľa župana pohybujú vo výške okolo 50 tis. eur mesačne. Tibor Mikuš si ale myslí, že kroky na záchranu by mali urobiť aj ďalší akcionári. „My sme pomohli cez SMSku (SMS TTSK s.r.o. – pozn. red.) pôžičkou a na tú pôžičku bola schválená kapitalizácia, aby sme mohli prípadne rokovať s bankami o úvere. Vyzval som aj ostatných akcionárov, mesto, aby sa zamyslelo nad kapitalizáciou svojej pohľadávky. V iných mestách to, myslím, funguje tak, že letiská platia za daň z nehnuteľnosti symbolicky 1 euro tam, kde má mesto podiel, dúfam, že sa to aj v Piešťanoch zmení.“ Podľa neho ak sa mesto tiež nepostaví situácii čelom, je možné, že okrem hľadania pomoci a udržania prevádzky letiska, začnú rozmýšľať aj iným spôsobom.

Mesto Piešťany, ktorému spoločnosť  dlží okolo 500 tisíc eur na dani z nehnuteľnosti a úrokoch z omeškania však s podobným postupom váha. Podľa vyjadrenia právneho odboru totiž daňovú pohľadávku nemožno kapitalizovať. Mesto by muselo Letisku Piešťany poskytnúť pôžičku. Poslanci na zasadnutí koncom apríla, kedy túto možnosť prerokovávali, vyjadrili obavy, či sa im takto poskytnuté peniaze niekedy vrátia. Tibor Mikuš sa ale na rokovaní kraja vyjadril, že istotu všetkým veriteľom zaručuje práve vysoké základné imanie.

Piešťanské zastupiteľstvo svoje rozhodnutie podmienilo ešte v apríli vypracovaním ozdravného plánu letiska. Ten dostali od vedenia akciovej spoločnosti len pred pár dňami, a tak je možné, že situáciou s letiskom, ktorá sa zdá byť poriadne komplikovaná, sa budú zaoberať i na najbližšom rokovaní v novembri.

-ad-, ilustr. foto: archív

Čítajte tiež:

Letisko kraj oddĺži, mesto sa zatiaľ nerozhodlo

Stratu letiska zvyšujú aj odmeny, najbližšie má vypracovať ozdravný plán

Piešťanské letisko v obľube futbalistov

REKLAMA