Connect with us

Aktuality

Búrka vyvracala stromy, polámané konáre budú odstraňovať celý deň

Published

on

Reklama
Reklama

Dva spadnuté stromy pri poliklinike, ďalší vyvrátený pri hotelovej akadémii, niekoľko zlomených v parku a množstvo polámaných konárov po celom meste – to je bilancia včerajšej smršte.  Výstraha pred búrkami však platí aj dnes a meteorológovia varujú i pred záplavami či silným vetrom. Spadnuté konáre a zaplavený suterén hotela Thermia Palace riešili aj piešťanskí hasiči. Voda z kanalizácie zaplavila aj veľké parkovisko na Nálepkovej ulici a poškodila aj dve lampy verejného osvetlenia v parku. Služby mesta Piešťany už od skorých ranných hodín odstraňujú následky silného vetra a pokračovať budú zrejme počas celého dňa.

Ako uviedol šéf Strediska verejnej zelene Služieb mesta Piešťany Peter Tekula, už od šiestej ráno pracovalo na odstraňovaní škôd po búrke všetkých 36 zamestnancov strediska. „Najviac popadaných konárov sme odstraňovali v parku, pri vysokých topoľoch na Kláštorskej ulici,“ uviedol. Dva spadnuté stromy museli popíliť pri poliklinike na Rekreačnej a jeden pri Hotelovej akadémii Ľ. Wintera. Tam spadnutý strom poškodil plot, okrem škôd na zeleni, ďalšie väčšie následky zatiaľ nezaznamenali.

Popadané konáre zbierali pracovníci služieb po celom meste, na cyklotrase od zimného štadióna po Lodenicu, na sídlisku Juh, Adam Trajan, ulici A. Hlinku, Staničnej, Teplickej, Pod párovcami, Vodárenskej a ďalších.

„Rád by som touto cestou požiadal občanov o trpezlivosť, pretože kvôli odstraňovaniu konárov musíme prerušiť naplánované kosenie,“ vysvetlil P. Tekula. Uviedol tiež, že ak sa ľudia stretnú s ďalšími následkami včerajšej smršte na zeleni v meste, môžu im prípady nahlásiť na jeho tel. číslo:  0903 897 320.

Reklama

Menšie problémy zaznamenali Služby aj s vodou, ktorú museli odčerpávať z parkoviska na Nálepkovej ulici a podľa šéfa údržby Petra Fialu, búrka mierne poškodila dve lampy elektrického osvetlenia v parku. Práve mestský park búrka zrejme zasiahla najviac. V súčasnosti si pracovníci služieb chystajú plošiny a budú zbierať aj tie polámané konáre, ktoré zostali zachytené v korunách stromov. Búrky očakávajú meteorológovia aj dnes, preto pri pohybe aj v meste buďte opatrní.

-ad-, foto: FB Služby mesta Piešťany – Stredisko verejnej zelene

Populárne články