Connect with us

Aktuality

Búrka v Drahovciach – zaplavené ulice i pivnice

Published

on

Reklama

Víkendové búrky priniesli prívalové dažde, ktoré narobili starosti obyvateľom celého Slovenska. Neobišli ani územie piešťanského okresu. Hasiči v nedeľu 14. júna pomáhali aj v Drahovciach.

V Piešťanoch nepadla v tento deň takmer ani kvapka, ale zato susedné Drahovce dostali celkom peknú spŕšku. Podľa starostu Miroslava Ledeckého spadlo v obce za hodinu 37 mm zrážok. Voda zaplavila niektoré ulice a z nich sa dostala do pivníc domov. Pri jej odčerpávaní pomáhali piešťanskí hasiči i hasiči z Drahoviec a okrem obyvateľov pomáhali aj pracovníci poľnohospodárskeho družstva. Starosta Ledecký sa všetkým poďakoval aj cez sociálne siete, kde zverejnil fotografie z udalosti.

Reklama

Reklama

O množstve práce hasičov informovalo aj Prezídium hasičského a záchraného zboru. Podľa zverejnených informácií vplyvom počasia často narastá počet výjazdov hasičov až trojnásobne. 

V tejto súvislosti patrí medzi najčastejšie činnosti hasičov odčerpávanie vody zo zatopených priestorov, rodinných domov, ciest a pivníc a taktiež odstraňovanie popadaných stromov alebo častí striech.

-red- Foto: M. Ledecký

Populárne články