Connect with us

Aktuality

Budú Piešťany profitovať z Bike Parku Považský Inovec?

Published

on

Reklama

Piešťany našli produkt, na ktorý môžu prilákať nových turistov. Vďaka svojej polohe dokáže mesto ponúknuť spojenie aktívneho oddychu s relaxom v kúpeľoch. Vyplynulo to z debaty o cyklistike a podpore turizmu, ktorá sa včera uskutočnila v komunitnom centre ŽiWell.

cyklo diskusiaZľava: Juraj Hlatký, Michal Fiala, Štefan Šiška, Jozef Malík

Reklama

Hosťami Jozefa Malíka z iniciatívy OZ Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany boli aktivista Michal Fiala, predseda Slovenského cykloklubu (SCK) Juraj Hlatký a riaditeľ Rezortu Piešťany Štefan Šiška. Všetci sa zhodli, že na silnú cyklistickú tradíciu v našom meste treba čo najskôr nadviazať, je to totiž nielen ekologický druh dopravy, ale aj produkt cestovného ruchu.

Podľa Juraja Hlatkého sú Piešťany predurčené na to, aby sa stali slovenským centrom cykloturistiky. Okolie Váhu a Sĺňavy ponúka nenáročné trasy a Považský Inovec zasa uspokojí statnejších cyklistov. Šéf SCK predstavil projekt, ktorého cieľom je vyznačiť 800 km cykloturistických ciest v trenčianskom, trnavskom a nitrianskom kraji.

Reklama

„Pôvodne som si myslel, že Piešťany a okolie budú vyznačené ako prvé, ale je to naopak. Najviac sa nám darí v okolí ostatných miest,“ upozornil Juraj Hlatký a dodal, že zatiaľ nemal možnosť prezentovať projekt Mtb Bike Park Považský Inovec ani členom Rezortu Piešťany, ktorí by ho v záujme rozvoja cestovného ruchu mali podporiť.

Štefan Šiška prisľúbil, že takéto stretnutie zorganizuje, ale upozornil, že niektorí podnikatelia nie sú iniciatíve budovania cyklotrás naklonení. „Keď som riešil cykloturistiku v našom teritóriu, tak mi bolo povedané, že prečo niečo také chcem, lebo – citujem: My sme zakázali na Kúpeľnom ostrove bicyklovať sa,“ povedal riaditeľ Štefan Šiška.

Podľa Juraja Hlatkého majú Piešťany potenciál profitovať z Mtb Bike Parku na úkor iných miest. Až dve tretiny plánovaných trás tohto projektu sú totiž dosiahnuteľné z nášho mesta. Doteraz sa však nenašiel priestor na spoluprácu a východiskovým bodom tejto turistickej atrakcie sa namiesto Piešťan môžu stať Beckov a Zelená voda.

Na záver diskusie aktivisti Michal Fiala a Aurel Rusnák predstavili nový projekt, v rámci ktorého má vzniknúť komunitná cyklodielňa, servis aj požičovňa bicyklov. Viac sa o tomto nápade dočítate v ďalšom článku.

Celú debatu si môžete pozrieť cez infonet.tv

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články