Connect with us

Aktuality

Budovanie destinácie rovná sa práca pre všetkých

Published

on

Reklama

Hosťom ďalšieho stretnutia zo série Riešenia pre Piešťany, ktoré bude pozostávať z prednášky a následnej diskusie, bude Iveta Niňajová, zakladateľka klastra Liptov – prvej profesionálnej agentúry na Slovensku, ktorej cieľom bolo budovať a propagovať destináciu. Podujatie sa uskutoční v pondelok 19. mája o 10.00 h v Kursalone.

ninajova

Reklama

Iveta Niňajová v súčasnosti úspešne buduje mestskú destináciu Košice, ktoré boli v minulom roku hlavným mestom európskej kultúry. Navštevuje rôzne odborné konferencie, je autorkou mnohých odborných textov a neúnavne sa snaží rozvíjať cestovný ruch na celom Slovensku.

Podľa organizátorov debaty, ktorá bude tento raz prednáškou s následnou diskusiou, z občianskeho združenia Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany je práve cestovný ruch šancou pre Piešťany. Toto odvetvie je podľa nich historickou súčasťou nášho mesta aj formujúcim elementom. Funguje v súlade s miestnymi zdrojmi a podporuje komunitu. Dáva totiž prácu každému – od taxikárov, po predavačky.

Reklama

Turizmu v našom meste pomôže dlhodobé a systematické budovanie povedomia o Piešťanoch ako destinácii, a tým je možné zabezpečiť udržateľný rast počtu návštevníkov. Cieľom nie je vybudovať si závislosť na pravidelnom, ale nestálom príspevku od štátu do OOCR. Pri využití najnovších poznatkov a správnom manažmente môžu z cestovného ruchu profitovať všetci obyvatelia Piešťan. Aj o tom bude v pondelok 19. mája študentom prednášať Iveta Niňajová. Pozvaní sú tiež všetci, ktorým nie je cestovný ruch v Piešťanoch ľahostajný.

Autor: mp

Populárne články