Connect with us

Aktuality

Bude sa dať opäť prejsť po drahovskej hati a okolo celej Sĺňavy?

Prejazd drahovskou haťou na Sĺňave je uzatvorený od pondelka 13. mája, keď za 1,5 mesiaca prišlo na vodnom diele k štyrom vážnym úrazom cyklistov, pričom pádov bolo viac. Vodohospodári avizovali, že situáciu budú chcieť riešiť s Mestom Piešťany. Stretnutie zainteresovaných sa uskutočnilo v stredu 22. mája. Podľa vyjadrenia samosprávy, by mohol byť prejazd obnovený do dvoch týždňov.

Published

on

Reklama

„Úvaha nad znovu umožnením prejazdu haťou aj vzhľadom na blížiacu sa letnú sezónu je samozrejme na mieste, no najskôr musí prebehnúť stretnutie s mestom Piešťany, kde budú prediskutované možnosti prevádzky trasy pre cyklistov a nájsť vhodné riešenie, ktoré by vyhovovalo z dopravného aj bezpečnostného hľadiska tak, aby sa eliminoval počet kolízii a ďalších udalostí, s ktorými sa dennodenne naši pracovníci stretávajú, uviedol po uzavretí hate Marián Bocák, hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku.  Vodohospodári požiadali hneď o stretnutie s predstaviteľmi Mesta Piešťany, čo potvrdila hovorkyňa Veronika Bardíková.

Reklama
Pracovné stretnutie zainteresovaných sa na drahovskej hati uskutočnilo včera. Podľa vyjadrenia predstaviteľov Mesta Piešťany pristúpil SVP k uzatvoreniu hate po tom, ako počet úrazov pri prejazde haťou za posledný mesiac prevýšil štatistiku celých sezón minulých rokov.
„Pracovného stretnutia sa zúčastnili zástupcovia Slovenského vodohospodárskeho podniku, Trnavského samosprávneho kraja a Mesta Piešťany. V záujme zachovania bezpečnosti cyklistov sme spoločne prebrali problematiku a navrhli funkčné riešenia, ktoré budú v krátkom čase zrealizované. Hať tak zostane z bezpečnostných dôvodov zatvorená až do realizácie opatrenia. Pevne veríme, že k obnoveniu prejazdu dôjde do dvoch kalendárnych týždňov,“ uviedli na sociálnej sieti predstavitelia Mesta Piešťany.
-th- Foto: Mesto Piešťany

 

Reklama

Populárne články