Connect with us

Aktuality

Brutálny útok na autoumyvárni. Muža bili kovovou tyčou

Trnavskí kriminalisti objasnili surovú bitku, po ktorej skončil 42 ročný muž v trnavskej nemocnici. Dvoch útočníkov zadržali a obvinili z lúpeže. Obaja sú stíhaní väzobne.

Published

on

Reklama

„Dvojicu mal v poobedných hodinách doviesť na jednu z trnavských autoumyvární ich známy, ktorý o ich pláne nemal mať žiadnu vedomosť. Dvaja muži vošli dnu a od majiteľa mali pýtať peniaze. Vzápätí ho mali začať biť s kovovými predmetmi, ktoré našli na mieste. Muža mal najskôr jeden z nich udrieť do chrbta a po tom, ako spadol na zem, ho obaja bili po celom tele. Jeden útočník mu mal dokonca tlačiť kovový predmet na krk. Napadnutý muž im však hotovosť odmietol dať, preto mu mali z krku strhnúť tri retiazky v hodnote viac ako 1700 eur a odišli preč,“ informovala Zlatica Antalová, krajská policajná hovorkyňa.

„Policajti sa ihneď pustili do práce. Operatívnou činnosťou a pomocou svedeckých výpovedí, v priebehu len jednej hodiny, stotožnili a obmedzili na osobnej slobode vodiča, ktorý mal bitkárov na automyváreň doviesť. Krátko na to policajti zistili aj totožnosť dvoch útočníkov. Vyšetrovateľka obvinila 30 a 34 ročných mužov zo zločinu lúpeže spolupáchateľstvom. Zároveň podala podnet na návrh na ich väzobné stíhanie. Včera sa sudca s návrhom stotožnil a policajti oboch eskortovali do Leopoldova. Za takúto lúpež môže v zmysle zákona hroziť trest odňatia slobody až na 12 rokov,“ dodala Z. Antalová.

Reklama

TS KR PZ v Trnave

Reklama

Populárne články