Connect with us

Aktuality

Bronzovým Klenotom česko-slovenského pohraničia sú Piešťany

Published

on

Reklama

V internetovej ankete dostal najviac hlasov Bojnický zámok, druhý bol Oravský hrad a tretie kúpele Piešťany. Slovenskí a českí hlasujúci vyberali spomedzi 24 subjektov z troch slovenských a českých pohraničných krajov. Na českej strane vyhrali Lednicko-Valtický areál a Valašské múzeum v prírode Rožnov nad Radhoštěm.

[singlepic id=28336 w=320 h=240 float=right]Slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže Klenoty pohraničia sa uskutoční 10. mája o 19.00 h na Trenčianskom hrade ako súčasť sprievodného programu 1. ročníka výstavy cezhraničného cestovného ruchu – Region Tour Expo 2012. Víťazné subjekty dostanú špeciálny priestor na prezentáciu. O deň neskôr na tom istom mieste zahrajú Čechomor a Pavol Hammel.

Reklama

Výstava, ktorá na trenčianskom výstavisku potrvá od 10. do 12. mája poskytuje priestor na prezentáciu možností trávenia voľného času a dovolenky v prihraničných regiónoch Trenčianskeho, Trnavského, Žilinského, Zlínskeho,  Jihomoravského a Moravskoslezského kraja. Vystavovatelia budú návštevníkov lákať na turistické unikáty, kultúrne pamiatky, prírodné krásy, podujatia a gastronomické špeciality.

Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR) chce na výstave propagovať cykloturistiku na Slovensku. Návštevníci získajú bližšie informácie o cykloturistických trasách na Slovensku, o hradoch a zámkoch, kúpaliskách a aquaparkoch. „Počas výstavy pozveme ľudí aj do expozície Rozprávkové Slovensko, kde budeme premietať rozprávky nakrúcané na slovenských hradoch a zámkoch, ako sú napríklad Kráľ Drozdia brada, Princezná Fantaghiró, Dračie srdce a Šialene smutná princezná,“ informuje SACR prostredníctvom tlačovej správy.

Reklama

(mp)

REKLAMA

Populárne články