Úvod Aktuality Bratislava a Piešťany na čele európskeho rebríčka užívania metamfetamínov

Bratislava a Piešťany na čele európskeho rebríčka užívania metamfetamínov

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Európske monitorovacie centrum drog a drogových závislostí vyhodnocuje od roku 2011 drogy, ktoré sa nachádzajú v odpadových vodách 맥 크롬 유튜브 다운로드. Inak tomu nebolo ani tento rok a do testovania sa zapojilo 60 čističiek odpadových vôd v rôznych európskych krajinách. Vo výsledkoch štatistík týkajúcich sa metamfetamínov, teda napríklad pervitínu, patrí Piešťanom nelichotivé druhé miesto hneď za Bratislavou 가을체 폰트 다운로드. Odborníci zistili, že v našich odpadových vodách sa nachádza množstvo zodpovedajúce 310,2 miligramov na 1000 obyvateľov. Bratislava dosiahla hodnotu až 671, 77 miligramov a na treťom mieste skončila s hodnotou 261.9 miligramov České Budejovice. 

Snímka

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Namerané hodnoty prítomnosti metamfetamínov v odpadových vodách Bratislavy a Piešťan pritom od minulého roku výrazne stúpli Konosba. V testovaní v roku 2015 sa s hodnotami 144,5 a 131,9 miligramov na 1000 ľudí zaradili slovenské mestá na štvrté, respektíve piate miesto. Podľa výsledkov testov drogy užívali obyvatelia nášho mesta viac cez víkend ako počas pracovného týždňa 안아보자 다운로드.

Testy skúmali okrem spomínaných výsledkov týkajúcich sa metamfetamínov aj prítomnosť kokaínu, amfetamínov a MDMA, teda napríklad extázy Cine 21 movie download. Rebríček užívateľov kokaínu, ktorý patrí kvôli vyššej cenne skôr k droge bohatých, ovládli belgické Antwerpy, anglický Londýn a švajčiarsky Zürich vm player 다운로드.

Snímkad
Výsledky testovania metamfetamínov v odpadových vodách.
Výsledky testovania kokaínu v odpadových vodách.
Výsledky testovania kokaínu v odpadových vodách

Drogy v splaškových vodách nehovoria iba o ich užívateľoch, ale ich vyššie koncentrácie ovplyvňujú aj chovanie rýb a ďalších živočíchov Download Android bitmap. Ryby, ktoré sa pohybujú v takto „znečistených“ vodách strácajú plachosť a stávajú sa ľahšou korisťou pre rybárov a aj predátorov 폰으로 다운로드. Okrem ďalších príčin môžu byť drogy v odpadovej vode aj dôvodom k ich úbytku v problémových lokalitách.

-lt/Zdroj: European Monitoring Centre for Drugs and Drug  Addiction, vitalia.cz/Foto: archív-

REKLAMA