Úvod Aktuality Bozkávali ropuchy

Bozkávali ropuchy

Necelé tri týždne trval ťah ropúch bradavičnatých zo svahov nad nádržou Striebornica do jej vôd. V nedeľu 10 올챙이 db 다운로드. aprílaaktivisti z novovznikajúceho ochranárskeho občianskeho združenia Kvas a piešťanskí skauti zložili zábrany, ktoré žaby chránili pred smrťou pod kolesami áut Jurassic Raw.

Ropuchy sa na Striebornici prenášajú už 23 rokov. S počiatku sa prenášalo až desaťtisíc kusov, avšak neskôr ich počet klesol na tisícpäťsto až dvetisíc 포토샵 다운로드. Ochranári momentálne presnú štatistiku nemajú, pretože popularizáciou prenášania žiab sa doň zapájajú aj samostatné skupiny, ktoré ich nekontaktujú a nepočítajú množstvo prenesených žiab, takže počet kusov je dosť nepresný 실버 패스트 다운로드.

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba

Samice ropuchy bradavičnatej kladú čierne vajíčka v šnúrach dlhých 5-10 m. Larvy sú spomedzi našich druhov obojživelníkov najmenšie 포켓몬스터 하트골드 드라스틱 다운로드. Mladé larvy sú zamatovočierne, staršie čiernohnedé, pritom boky tela a bruško majú pokryté zlatistými bodkami. Metamorfóza žubrienok na žabky nastáva 2-3 mesiacoch Notosans. Ropuchy sa živia predovšetkým mravcami, chrobákmi, pavúkmi, mnohonožkami. slimákmi, či dážďovkami. Pre veľkú žravosť, predovšetkým škodlivého hmyzu, je ropucha užitočným živočíchom 인텔리j 무료 다운로드.

O ropuchách v Striebornici rozpráva Aurel Rusnák.

[youtube width=“518″ height=“380″]http://www.youtube.com/watch?v=bU3gku5p1B0&feature=youtube_gdata[/youtube]

Takto to vyzeralo pri prenášaní 2 수능 영단어 다운로드. apríla.

Text a foto: Tomáš Hudcovič

 


Zväčšiť mapu

REKLAMA

REKLAMA