Connect with us

Aktuality

Bilancia brigády na Lide: 15 vriec odpadkov a 14 nových lavičiek

Published

on

Reklama

Jedno slnečné dopoludnie a hŕstka aktívnych ľudí dokáže zmeniť obľúbené miesto relaxu Piešťancov na nepoznanie. Za Húpacím mostom našli brigádnici až pätnásť vriec odpadkov. Zatiaľčo ich niektorí zbierali, iní zhotovovali nové lavičky.

[singlepic id=46484 w=320 h=240 float=left]Podľa organizátorov brigády bolo dnešné upratovanie prípravou na blížiaci sa Lidožúr. Od odpadkov vyčistili cíp, kde už o týždeň bude bohatý hudobný program, aj priestor pri pláži. Po júnovom úspechu sa septembrové vydanie tohto podujatia totiž rozrastie. Vďaka tomu začne zábava na Lide už v piatok 6. septembra.

Reklama

Dnešná brigáda bola pokračovaním aktivít, ktoré na Lide robí občianske združenie Pro Civitate. Ku schodom z Húpacieho mosta vďaka tomu pribudne nový exteriérový nábytok v podobe drevených lavičiek. Dobrovoľníci tiež plánujú v týchto miestach trvalo osadiť pingpongový stôl, ktorý budú môcť ľudia vyskúšať už počas Lidožúru.

Všetky tieto aktivity sa mohli uskutočniť aj vďaka podpore nadácie Ekopolis a spoločnosti Heineken Slovensko. Občianske združenie Pro Civitate od nich získalo na revitalizáciu Lida 4-tisíc eur v rámci grantového programu, ktorý dostal názov Pohoda za mestom, ktorého cieľom je obnova prírodných lokalít a rekreačných areálov v blízkosti miest.

Reklama

[nggallery id=2468]

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články