Úvod Aktuality Bielonedeľná púť na Katarínke s rekordnou účasťou

Bielonedeľná púť na Katarínke s rekordnou účasťou

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Na Katarínku putovalo na Bielu nedeľu približne dvesto ľudí, čo je najviac v novodobej histórii pútí. Svätej omše v impozantných ruinách kostola sa zúčastnilo približne 500 ľudí swing browser. Celebroval ju pomocný biskup Jozef Haľko.

Bielonedeľná púť na Katarínku sa koná pravidelne od roku 1998 vždy týždeň po Veľkej noci, pričom nadväzuje na tradície historických pútí z 18 스케치 업 소스 다운로드. storočia. Tie organizoval trnavský biskup a podľa dochovaných záznamov sa ich v zúčastňovalo okolo päťtisíc veriacich, najmä z blízkych obcí a z okolia Trnavy php 엑셀 다운로드. Novodobé púte sa teda počtom účastníkov tým z pred pár storočí zatiaľ nevyrovnajú, ale atmosférou určite áno.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Pútnikov čakalo na ceste z Bukovej na Katarínku niekoľko zastavení, v rámci ktorých sa dozvedeli o histórii miesta kam putujú, ale taktiež sa zahĺbili do rozjímania pri zamysleniach Hidden Figures.

Najbližšie sa budete môcť zaujímavého stretnutia na Katarínke zúčastniť 25. mája, kedy sa zapojí do medzinárodného podujatia Noc kostolov ezphoto3 vp 다운로드.

Viac informácií nájdete na FB stránke Katarínka, alebo na webe www.katarinka.sk aac 코덱.

-th- Foto: FB Katarínka

REKLAMA