Aktuality

Basketbal: Čajky vyrovnali finálovú sériu

Piešťanské Čajky dokonale využili výhodu domáceho prostredia v druhom stretnutí finálovej série play-off Niké Extraligy žien. Piešťanské basketbalistky v Diplomat aréne zvíťazili 75:64 a vyrovnali tak sériu na 1:1.
Po vyrovnanom prvom polčase, ktorý skončil 35:35 basketbalistky z kúpeľného mesta rozhodli duel v tretej štvrtine, ktorú vyhrali jednoznačne 25:8 a dostatočne vytvorený náskok si už dokázali postrážiť do konca stretnutia.
Čajky tak prerušili negatívnu sériu finálových prehier a týmto si pripísali historicky vôbec prvé víťazstvo v bojoch o titul.
„Klobúk dole pred mojimi dievčatami. Sme veľmi pyšní, ako to zvládli. Hráčky dodržiavali náš herný plán a boli koncentrovaná po väčšinu zápasu. Najdôležitejšia bola energia s akou k tomu pristúpili. Mali sme problém s útočným doskokom, ale dievčatá bojovali jedna za druhú a v tretej štvrtine sme v podstate rozhodli zápas. Zostávame však na zemi. Ružomberok je kvalitný súper, ktorý sa z tejto prehry dokáže spamätať. Dnes sa veľmi tešíme z historicky prvej finálovej výhry, no od zajtra musíme dobre zregenerovať a pripraviť sa na sobotný duel v Ružomberku. Ten chceme odohrať podstatne lepšie, ako ten prvý,“ zhodnotil zápas Tomáš Kačmarik, tréner Piešťanských Čajok.
„Vrátili sme Ružomberku to, čo bolo požičané. To bolo našim cieľom. Myslím si, že sme ho splnili. Hrali sme s veľkou energiou a ubránili sme našu domácu palubovku. Sme radi, že sme vyhrali,“ dodala hráčka Natália Martišková.
Tretí zápas série je na programe v sobotu 24. apríla o 18:00 v Ružomberku.
Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 75:64 (19:21, 35:35, 60:43) – stav série 1:1
Piešťanské Čajky: Tadić 22 / 3 trojky, Páleníková 17 / 3 trojky, Miletić 15, Hamilton-Carter 6, Hašková 2 (Martišková 7, Kozáková 6, Vandlíková, Sailerová, Kraislová, Krajčovičová). Tréner: T. Kačmarik.
MBK Ružomberok: Williams 13, Turudić 11, Enabosi 11, Havranová 6, Živaljevič 5 (Rusiňáková 10, Stašová 6, Praženicová 2, Uramová). Tréner: J. Suja.
TH: 11/9 – 19/15. Trojky: 10 – 7. Fauly: 15 – 22. Rozhodovali: Ženiš, Doušek, Bartoš. Štvrtiny: 19:21, 16:14, 25:8, 15:21.
Zdroj: piestanskecajky.sk Foto: Laco Duračka