Connect with us

Aktuality

B. Schreier považoval kúpele za korunovačný klenot svojho majetku

Published

on

Reklama

Potomkovia zosnulého majiteľa Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany (SLKP) strávili na Slovensku niekoľko dní. Navštívili aj Smrdáky a podľa informácii od vedenia firmy, na nich oboje kúpele veľmi zapôsobili.

[singlepic id=35144 w=320 h=240 float=left] „Za posledných 11 rokov skupina investovala na Slovensku vyše 60 miliónov eur, do čoho nie je zahrnutá kúpna cena za SLKP, a.s. Sme presvedčení o tom, že budúcnosť tejto firmy je veľmi pozitívna a nemáme v úmysle znížiť naše snahy o ďalší rozvoj kúpeľov. V našej stratégii a investíciách budeme pokračovať,“ povedala Iris Gibbor.

Reklama

Dcéra Bernarda Schreiera prevzala po jeho smrti predsedníctvo predstavenstiev spoločností CP Holdings Ltd. a Danubius Hotels Group. Jeho vnuk Alexei Schreier je generálnym riaditeľom CP Holdings, ktorá cez Danubius Hotels Group vlastní akcie kúpeľov vo viacerých štátoch Európy. Okrem Slovenska aj v Maďarsku, Rumunsku a Českej republike.

„Môj starý otec vždy považoval kúpele Piešťany za jeden z korunovačných klenotov jeho majetku. V posledných rokoch sme po našich investíciách videli trvalý nárast klientov a výnosov,“ povedal Alexei Schreier a dodal: „Bez ohľadu na falošné obvinenia a tvrdenia týkajúce sa súčasného stavu Kúpeľov Piešťany veríme, že legislatíva Slovenska bude chrániť snahy druhej najväčšej britskej investície na Slovensku.“ Narážal na hrozbu vyhlásenia konkurzu, ktorej na súde čelí firma SLKP.

Reklama

„Osobne si myslím, že je veľmi smutné, aby sa tak skoro po smrti môjho zosnulého starého otca jednotlivci rozhodli robiť takéto zavádzajúce a urážlivé poznámky na adresu muža, ktorý bol skutočným vizionárom a priateľom Piešťan a Slovenska. Ukazuje to na nedostatok rešpektu a je to len primitívnym pokusom očierniť rodinu a firmu,“ uviedol s odkazom na komentáre v médiách.

Text: tlačová správa/red

Populárne články