Connect with us

Aktuality

Autá pizzerie podpálil páchateľ úmyselne. Ohrozil tým aj desiatky ľudí

Published

on

Reklama

V posledný augustový deň v skorých ranných hodinách mali piešťanskí hasiči plné ruky práce. Privolaní boli na sídlisko Juh, kde horeli dve autá patriace pizzérii. Oheň z nich ohrozoval blízku bytovku. Podľa polície a hasičov išlo o úmyselné podpálenie. Majiteľ má indície, kto je za týmto činom.

„Požiar bol nahlásený v sobotu 31. augusta krátko pred treťou. Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo zistené, že ide o požiar dvoch osobných motorových vozidiel, z toho jedno bolo celé v plameňoch a druhé bolo požiarom zachvátené v motorovej časti. Na lokalizáciu a likvidáciu boli nasadené tri útočné prúdy za súčasného ochladzovania priľahlej budovy. Príčina vzniku požiaru bolo úmyselné zapálenie neznámou osobou,“ popisuje udalosti Júlia Kedrová z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave.

Reklama

Automobily, ktoré sa používali na rozvoz pizze boli okrem benzínu poháňané aj plynom. Pri mohutnom požiari našťastie nedošlo k ich výbuchu, keďže boli od osvedčeného výrobcu a pri zvyšovaní tlaku plyn unikal cez prepúšťacie ventily priebežne.

Všetko mohlo skončil aj ďaleko väčším nešťastím

Požiarom bola ohrozená aj bytovka, pri ktorej autá stáli. Hasičom sa našťastie podarilo zabrániť jej vznieteniu a popraskali iba okná na kaderníctve na prízemí. Desiatky obyvateľov bytového domu tak mali našťastie iba zadymené priestory.

Reklama

Na bytovke sú stále viditeľné stopy požiari.

 

„Bol to pre mňa veľký šok, keď mi v takú hodinu zazvonil telefón. Okamžite som sadol do auta a išiel k prevádzke. Nebolo to nič príjemné, autá sú len kopa plechu, ale bál som sa o ľudí, ktorým mohol oheň zobrať strechu nad hlavou. Našťastie sa tak nestalo,“ spomína na krušné ráno Dávid Bartoš, majiteľ pizzerie, ktorej patrili autá.

Zhoreli dve zo šiestich, ktoré momentálne najvyťaženejšia piešťanská pizzeria používa. Predbežná škoda bola vyčíslená na 22-tisíc eur. Na kamerových záznamoch, ktoré sú k dispozícii, je vidno osoby, ktoré požiar úmyselne založili. „Máme indície o realizátoroch aj o objednávateľovi. Nás takáto vec nepoloží. Vďaka dobrej spolupráci s dodávateľom nášho vozového parku sme okamžite doplnili dočasné vozidlá, ktoré sa starajú o to, aby mali ľudia včas svoje objednávky a už máme na ceste nové. Nejaká škoda nám vznikne, ale autá sme mali našťastie poistné. Je s tým však množstvo vybavovačiek,“ okomentoval situáciu D. Bartoš.

Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre prečin poškodzovania cudzej veci. „Aktuálne vykonávame procesné úkony na objasnenie prípadu,“ dodala Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.


-th- Foto: -db-, -th-

Populárne články