Úvod Aktuality Atómová elektráreň v Bohuniciach mala problémy. Ako vyzerá simulované cvičenie?

Atómová elektráreň v Bohuniciach mala problémy. Ako vyzerá simulované cvičenie?

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Vo štvrtok 25. októbra o 6:20 došlo k vzniku simulovanej udalosti na 3. bloku jadrovej elektrárne AE Bohunice V2. Extrémne dažďové zrážky spôsobili postupnú poruchu všetkých troch záložných diesel-generátorov (DG) Greek Bible. Preto personál blokovej dozorne výkon 3. bloku znižoval podľa limít a podmienok. Štvrtý blok elektrárne bol v tom čase v odstávke.

O 8:05 prišlo na 3 Download the Corporate Bank app. bloku k automatickému odstaveniu (AO1) a strate napájania. Následná porucha spôsobila roztrhnutie potrubia primárneho okruhu a únik chladiva do hermetickej zóny visual studio 2019 무료 다운로드. Havarijná komisia nariadila ukrytie personálu. Udalosť bola klasifikovaná ako havarijná udalosť II. stupňa – núdzový stav na území zariadenia ssl 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

O 9:10 nastal opakovaný black-out, teda kompletná strata napájania na 3. bloku AE Bohunice V2.

Napriek spusteniu mobilných čerpadiel sa nepodarilo kvôli zablokovanej armatúre spojazdniť dochladzovanie aktívnej zóny reaktora a o 10:04 bola udalosť preklasifikovaná na udalosť III Download bootsect.exe. stupňa, keď sa rádioaktívny únik dostal aj do okolia jadrového zariadenia. Havarijná komisia v Bohuniciach nariadila požitie jódovej profylaxie a okamžitú evakuáciu všetkých osôb, ktoré už v tom čase boli ukryté na zhromaždisku v jadrovej elektrárni 101 Dalmatian downloads. Evakuovaní boli smerom na Senicu.

O 11:20 sa podarilo stabilizovať situáciu obnovením prívodu chladiva do aktívnej zóny reaktora. Začalo sa s evakuáciou obyvateľstva v 5-kilometrovom okruhu jadrového zariadenia If you really love mp3 downloads. Počas mimoriadnej udalosti sa pri pošmyknutí a páde zranil jeden zamestnanec Slovenských elektrární.

Krátko predpoludním zamestnanci elektrárne úspešne nabehli čerpadlá pre nízkotlakové doplňovanie primárneho okruhu reaktora a sprchové čerpadlá hermetických priestorov, čím zastavili únik rádioaktivity do areálu elektrárne alebo do jej okolia 크롬 캐스트 다운로드.

Zdroj: FB Slovenské elektrárne

REKLAMA