Connect with us

Aktuality

Atletika: Na Európskych hrách mládeže nás reprezentovali šiesti Piešťanci

Published

on

Reklama

Na jubilejnom desiatom ročník Európskych atletických hier mládeže, ktorý sa uskutočnil začiatkom septembra v Brne reprezentovali Piešťany šiesti mladí atléti. O úspechu jedného z nich, Petra Melichera, ktorému len málo chýbalo na stupne víťazov a v behu na 60 m i v skoku do diaľky skončil na štvrtom mieste, sme už informovali. Teraz prinášame doplnenie umiestnenia ďalších pretekárov. Podujatia sa zúčastnilo 1300 účastníkov a European kids atletic games (EKAG) sú označované za neoficiálne majstrovstvá Európy žiakov.

Brno1

Reklama

„Rada by som doplnila niekoľko informácií o účasti na 10. ročníku EKAG Brno, nakoľko v článku z 24. septembra boli spomenuté iba výsledky Petra Melichera,“ uvádza trénerka Annamária Halmová a pokračuje: „Z atletického oddielu TJ Družba Piešťany sme vybrali 6 najlepších pretekárov, ktorí reprezentovali oddiel a Slovensko. V každej disciplíne bolo okolo 60 -100 pretekárov aj napriek tomu sa všetci naši atléti umiestnili na popredných miestach v najlepších tohtoročných výsledkoch.“ V skoku do diaľky sa najviac darilo Matejovi Husákovi, ktorý sa prebojoval do finále a výkonom 549 cm obsadil štvrté miesto. V behu na 60 m mu výborný čas 7,93 nestačil na finále a v behu na 300 m s časom 41,15 sa umiestnil na 11.mieste.

Brno2

Reklama

„Za ročník 2004 bežala v behu na 600 metrov aj Vanesa Pomajbová, ktorá má v dátume narodenia rok 2005, a tak musela prekonať svoje o rok staršie pretekárky. S výborným výkonom 2:00,57 obsadila trináste miesto,“ dopĺňa trénerka. Ďalšími účastníkmi boli mladí atléti: Naďa Urbanová, ktorá v behu na 800 m (ročník 2002) obsadila 11. miesto, Jakub Gomola v behu na 1500 m skončil osemnásty a Martin Šmehlík sa v behu na 300 m umiestnil na 20. mieste.

A. Halmová/red

Populárne články