Úvod Aktuality Alan Suchánek obvinil Smer z ovplyvňovania vyšetrovania kauzy CT

Alan Suchánek obvinil Smer z ovplyvňovania vyšetrovania kauzy CT

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Poslanec hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Alan Suchánek reagoval na opakované zrušenie obvinenia vzneseného voči deviatim osobám v kauze piešťanského CT 주짓수 다운로드. Uviedol, že v prípade ak Nemocnica Alexandra Wintera v Piešťanoch nebude konať sama, podá podnet na Generálnu prokuratúru. Smer obvinil z ovplyvňovania prokuratúry i polície a zo snahy zamiesť vyšetrovanie nákupu predraženého CT prístroja pod koberec klot golden microphone. Úrad vlády Slovenskej republiky reagoval v tom zmysle, že je škandalózne, aby prokuratúru kritizoval poslanec, ktorý prišiel o ocenenie Biela vrana Iglus.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„Smer jednoducho nemôže pripustiť, aby sa vec dostala pred súdy, ktoré už nie sú v jeho moci Download Chrome Cleanup Tool. Pred súdmi by obvinení pod hrozbou vysokého trestu povedali, ako to v skutočnosti bolo a to by smerovalo k špičkám Smeru. Tento prípad na NAKE v Nitre riešila čestná vyšetrovateľka a čestný prokurátor, ktorí vzniesli obvinenie 날씨의 아이 고화질 다운로드. Prípad im odobrali a pridelili ho svojim osvedčeným na NAKE v Trenčíne ako aj svojmu prokurátorovi. To sa naučili od Mečiara z prípadu únosu prezidentovho syna my Dawn. Všetci vieme ako to nakoniec dopadlo,“ vyjadril sa Alan Suchánek.

„Je nehorázne a škandálom samým o sebe, že s kritikou záverov prokuratúry prichádza poslanec zo strany OĽANO Alan Suchánek 애프터스쿨 뱅 다운로드. Práve ten, ktorý, ako sa napokon ukázalo, bol osobne zodpovedný za manipuláciu tendra s cieľom nakúpiť predražené CTčko pre nemocnicu v Piešťanoch, za čo napokon prišiel aj o ocenenie Biela vrana,“ napísala v reakcii Beatrice Szabóová, hovorkyňa predsedu vlády Slovenskej republiky 내부자들 오리지널 다운로드.

Uznesenie o vznesení obvinenia bolo zrušené prokurátorkou Monikou Piknovou z Krajskej prokuratúry v Trenčíne, podľa ktorej nebola preukázaná subjektívna ani objektívna stránka konania obvinených 프렌즈 전시즌 다운로드.

„Jednoznačne vedeli, že ide o výrazne drahšie CT s rovnakými parametrami, ako malo CT v roku 2012 a napriek tomu zaň hlasovali. Prokurátorka sa s týmito dôkazmi vôbec nevysporiadala, hoci jednoznačne usvedčujú obvinených členov správnej rady Download avplayer. Spôsob vyšetrovania tejto kauzy zase potvrdzuje a dokazuje, ako Smer ovplyvňuje prácu polície a prokuratúry. Všetci obvinení členovia SR aj riaditeľka nemocnice boli nominanti Smeru. To potvrdzuje, ako Smer chráni svojich nominantov,“ doplnil Alan Suchánek.

Podľa vyjadrenia piešťanského lekára bola naplnená subjektívna aj objektívna stránka konania. Argumentuje tým, že členovia správnej rady nemocnice plánovali iniciovať nákup CT prístroja, ktoré bolo nepochybne o 600-tisíc eur drahšie ako prístroj vysúťažený dva roky predtým v roku 2012, čo potvrdzuje aj znalecké dokazovanie. Ďalej uviedol, že subjektívna stránka konania obvinených nesporne vyplýva z písomných dôkazov, ktoré sú vo vyšetrovacom spise a dokladujú opakovaný tender.

Prípad predraženého CT je spojený s odchodom viacerých členov strany Smer-SD zo svojich funkcií. Odstúpil napríklad predseda parlamentu Pavol Paška, ktorého médiá spájali s dodávateľskou firmou predraženého prístroja – Medical Group. Z postu ministerky zdravotníctva odišla Zuzana Zvolenská a aj podpredsedníčka parlamentu Renáta Zmajkovičová, ktorá v čase verejného obstarávania pôsobila ako predsedníčka dozornej rady Nemocnice Alexandra Wintera. 

Obvinenia už boli vznesené v septembri roku 2015, ale Generálna prokuratúra Slovenskej republiky ich o niekoľko mesiacov zrušila. Podľa stanoviska prokuratúry bol porušený zákon v neprospech obvinených. Druhé obvinenie v celom prípade padlo v októbri 2017. Pokiaľ Alan Suchánek naplní svoje vyjadrenia, celý prípad zrejme bude mať dohru na Generálnej prokuratúre Slovenskej republiky.

-red/Zdroj: Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Úrad vlády Slovenskej republiky/Foto: archív, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Facebook: Robert Fico, predseda vlády Slovenskej republiky-

REKLAMA