Connect with us

Aktuality

Akcia PKP – dobrovoľníci pozývajú na ďalšiu brigádu do prírodného kina

Published

on

Reklama
Reklama

Akcia PKP po zimnej prestávke opäť štartuje, areál prírodného kina budú dávať do poriadku dobrovoľníci v sobotu 21. mája a všetky pomocné ruky sú vítané. S čistením areálu, ktorý bol od roku 2008 zatvorený, sa začalo minulý rok v zime, niekoľkých brigád sa spolu zúčastnilo okolo stovky dobrovoľníkov v spolupráci so Službami mesta Piešťany.

 

 

Reklama

Na programe je opäť upratanie areálu od listov či náletovej zelene. Okrem toho bude treba vymeniť alebo opraviť chýbajúce a zlomené časti betónových častí lavičiek, obrubníky a ponatierať konzoly. Prvá brigáda sa začala na podnet aktivistu Michala Fialu v januári 2015. Zdevastovaný areál kina si však vyžaduje aj čiastočnú rekonštrukciu, preto v tomto roku pripravili podporovatelia tejto myšlienky menší projekt úprav a zorganizovali ďalšie brigády na píle v Moravanoch nad Váhom. Tu pripravovali drevo na lavičky, ktoré nadšencom daroval sponzor.


V roku 2008 poslanci mestského zastupiteľstva schválili vypracovanie projektu rekonštrukcie prírodného kina s rozpočtom viac ako 1,5 milióna eur, ktoré počítalo s hľadiskom pre 960 divákov a mali sa tu konať okrem premietania aj ďalšie podujatia. Rekonštrukciu plánovali začať nasledujúci rok. Podľa Michala Fialu jeho návrh znovuživenia prírodného kina neodporuje projektu, iba ponúka dočasnú variantu, keďže plánovaný projekt bol finančne veľmi náročný. Nový návrh projektu počíta s približne 50-tisícmi eur, ktoré v rozpočte schválilo súčasné mestské zastupiteľstvo.

Stav v roku 2011

Po brigádachv roku 2015

Každý, kto má chuť a záujem podporiť túto myšlienku, bude vítaný v sobotu 21. mája v prírodnom kine.

maj brigada PKP

-inf-, foto: IMO, urbanex, archív M. Fialu

Populárne články