Úvod Aktuality Piešťany si pripomenuli víťazstvo nad fašizmom, pozornosť pútal mladík v sovietskej uniforme

Piešťany si pripomenuli víťazstvo nad fašizmom, pozornosť pútal mladík v sovietskej uniforme

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Piatkovým kladením vencov k Pamätníku osloboditeľom na Námestí SNP a uložením kytíc k ďalším dvom pomníkom hrdinom druhej svetovej vojny – padlým rumunským vojakom na Žilinskej ceste a príslušníkom letectva v parku, si zástupcovia mesta a Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov pripomenuli Deň víťazstva nad fašizmom, ktorý Európa oficiálne slávi 8 Fashion of Christ. mája. Medzi účastníkmi pútal pozornosť mladý muž v historickej vojenskej uniforme. Okrem pamätníkov ju mohli spoznať aj mladšie ročníky, najmä z filmov o oslobodení 식품공전 2019 다운로드.

IMG_1294
Išlo o 18-ročného Miroslava Petríka, ktorý si ako zástupca Klubu vojenskej histórie Prašník prišiel uctiť padlých hrdinov Download Angelic Magazine. Študent Strednej odbornej školy technickej v Piešťanoch hovorí, že vojnová tematika ho zaujímala už od mala. „Keď som začal študovať viac o histórii druhej svetovej vojny, pozerať si dobové materiály, uvedomil som si, že v nej bojovali chalani v mojom veku, pokladali životy za slobodu a preto je dôležité na to nezabúdať.“ Stal sa tiež členom klubu, ktorý sa snaží udržiavať v povedomí Slovákov informácie o tomto závažnom období našej histórie a zaoberá sa aj ukážkami bojov, napríklad zo Slovenského národného povstania Download the band band. Podarilo sa mu zohnať i originálne časti uniformy, ako blúzu, ktorú používali sovietski vojaci od roku 1943, ako i detailnú repliku vojenských nohavíc mobile naver videos. Na hrudi mu svietili dva metále: odznak gardového vojaka a Leninov rád, ktorý dostávali mladí červenoarmejci ešte v medzivojnovom období.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

 

IMG_1248
Pred samotným pietnym aktom predniesol prejav poslanec a zástupca primátora Tomáš Hudcovič, ktorý zároveň ospravedlnil neúčasť Miloša Tamajku kvôli pracovnej ceste Don't love you mp3 downloads. Spomenul tiež záznamy z mestskej kroniky zo začiatku mája roku 1945, ktoré hovoria aj o radosti a oslavách. Hoci Piešťany oslobodili ruskí a rumunskí vojaci ešte 4 web template. apríla 1945, ôsmeho mája prichádzajú správy o kapitulácii Nemecka. Deviaty máj Piešťanci už slávili ako sviatok slobody. O 12. hodine na 5 minút zaznela obecná poplachová siréna, popoludní sa konalo veľké manifestačné zhromaždenie 피파99 다운로드. Večer pokračovali oslavy fakľovým sprievodom,  usporiadaným vojskom a ohňostrojom. Vojenské jednotky, ktoré zostali v Piešťanoch, ešte do neskorých nočných hodín strieľali do vzduchu z pušiek, guľometov, protilietadlových diel, použili aj svetlomety a rakety monthly contract form. So spomienkou a príhovorom po ňom vystúpil Pavol Hložka zo Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, ktorému sa zdalo, že spomienky na padlých sa zúčastnilo len málo poslancov či miestnych organizácií 삼성 갤럭시 드라이버 다운로드.

IMG_1262

IMG_1273Padlým vojakom, ktorých mená sú vyryté na zadnej strane pamätníka na Námestí SNP vzdali česť aj príslušníci armády Slovenskej republiky, niekoľko poslancov Mestského zastupiteľstva, členovia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov a zástupcovia z Mestského a Okresného úradu v Piešťanoch.

IMG_1288 IMG_1255
IMG_1284IMG_1293IMG_1287IMG_1290IMG_1275

IMG_1277

IMG_1299

IMG_1317M. Petrík-red-

REKLAMA