Basketbal: Čajky doma hladko zdolali Ružomberok

V dvanástom kole slovenskej basketbalovej extraligy žien privítali Piešťanské Čajky na domácej palubovke v nedeľu 7. decembra MBK Ružomberok. Čajky zápas zvládli celkom jednoznačne a zvíťazili s 29 bodovým rozdielom 79:50. Strelecky sa darilo predovšetkým Tamare Tatham,  ktorá dala 25 bodov.

_MG_8922

V úvode zápasu sa zdalo, že bude pomerne vyrovnaný. Do stavu 12:12 sa súperky doťahovali a nedovolili si navzájom, žiaden výraznejší rozdiel v skóre. Potom však prišli chvíle Čajok, ktoré dali deväť bodov, zatiaľ čo súperky len dva a prvá štvrtina skončila 21:14 v prospech domácich. Tie pokračovali v kvalitnom agresívnom bránení aj v ďalšom dejstve, ktoré vyhrali 20:6. Tretiu štvrtinu vyhrali domáce 21:14. V poslednej s výrazným náskokom už duel iba dohrávali – 17:16). Konečný stav stretnutia 79:50.

_MG_8903

„Je to pre nás dôležité víťazstvo, no musíme vidieť zápas v širších súvislostiach a tie nám jasne ukazujú výpadky v našej hre. Stále na tom pracujeme a je to pre nás obrovská výzva, aby sme sa posunuli vpred a eliminovali tieto straty koncentrácie,“ povedal po zápase tréner Čajok Martin Pospíšil.

V podobnom duchu sa vyjadrila aj domáca Mária Felixová: „Väčšinu času sme hrali koncentrovane a ustrážili sme si doskok. Nedovolili sme súperkám hrať ich hru.“