Futbal: Piešťany prehrali so Sereďou vysoko 0:7

Domáci futbalisti, ktorým pre pracovné zaneprázdnenie chýbal hrajúci tréner Glos, nemali proti druhému mužstvu tabuľky prakticky žiadnu šancu. Hostia boli po všetkých stránkach lepším mužstvom a svoju prevahu vyjadrili aj gólmi.

[singlepic id=46405 w=360 h=285 float=left]V 11. min. po rohovom kope strelil hlavou ich najmenší hráč Kasaj vedúci gól – 0:1. V ďalších minútach držal nad vodou domácich brankár Valo. V 15 .min. po rohu zachraňoval pred Vaškom, o dve minúty po trestnom kope Čenteia bravúrne vyrazil hlavičku Kasaja z pod brvna, podobne ako v 23. min. strelu Tareka a o chvíľu zmaril šancu Železníka len pádom pod nohy. V 30. min. však zbytočne vybehol ďaleko z brány, loptu len vyrazil a Varhaníkovi už nerobilo problém ju dostať do siete – 0:2. V 34. min. ešte stačil vyraziť gólovú strelu Varhaníka, no o dve minúty bol bezmocný po prízemnom centri proti strele Kasaja – 0:3. Ešte do polčasu po peknej kolmej akcii využil samostatný nájazd Šupák – 0:4.

V druhej časti hostia síce poľavili, no aj tak boli pánmi na ihrisku a nepustili domácich do žiadnej nebezpečnej akcie. V 52. min. nedočiahol Valo na strelu Varhaníka, ktorej smer zmenil domáci obranca – 0:5. V 77. min. jeho strelu Valo vytesnil, no dobiehajúci Kotula si ju zrazil do vlastnej siete – 0:6. V 86. min. lob Kasaja skončil na brvne a dorážku Moronga vyhlavičkoval z bránky Tanáč. Gólovú bodku za stretnutím dal v 89. min. Železník, keď sám pred Valom prízemnou strelou k žrdi uzavrel konečný výsledok na 0:7. Pred 250 divákmi s veľkým prehľadom rozhodovala Chudá.

PFK Piešťany – ŠKF Sereď 0 : 7 (0 : 4)

Góly : 15. a 36. Kasaj, 30. a 52. Varhaník, 42. Šupák, 77. Kotula vlastný, 89. Železník

ŽK : 21. Šúst, 84. Kotula – 26. Urgela, 71. Scherhaufer

PFK Piešťany: Valo – Kohutovič, Onder (82. Radošovský), Tanáč, Kotula, Šúst, Rusnák, Zsolnay, Greguš (61. Chňapko), Bojkovski (52. Hornák), Rapavý Tréner: Jozef Glos

ŠKF Sereď: Šálka – Vaško (56. Penciak), Tarek, Urgela (32. Loduha), Scherhaufer (74. Morong), Hulák, Šupák, Čentei, Železník, Kasaj, Varhaník Tréner: Tibor Meszlényi

Text: Ing. Jaroslav Valo Ilustr. foto: ht