Basketbal: Čajky vyhrali nad Krasnojarskom

V piatok 7. septembra odštartoval prvými zápasmi v telocvični Gymnázia Pierra de Coubertina ženský basketbalový medzinárodný turnaj o Pohár primátora mesta Piešťany. V úvodnom dueli vyhrali Good Angels Košice nad Valosunom Brno a v druhom zápase Piešťasnké Čajky zdolali Enisey Krasnojarsk.

[singlepic id=34599 w=520 h= float=center]

1.zápas:

Valosun Brno – Good Angels Košice 46:70 (36:51, 18:35, 7:13)

¼: 7:12, 11:23, 18:16, 10:19

Zostavy a body: Adamcová 12, Borecká 9, Sprague 8, Mihálková 4, Sedláková 4, Miszkiel 3, Švrdlíková 2, Nemcová 2, Fontanette 1, Vojtková 1 – Kulichová 14, Sverrisdottir 13, Pindrochová 12, Krivačevič 10, Hruščáková 6, Kupčíková 6, Bálintová 4, Bojovič 3, Janoščíková 2

Priebeh: Od uvodných minút kontroloval priebeh tím z Košíc, najmä pre úspešnejšiu streľbu. Po získaní pohodlného náskoku Good Angels dali príležitosť všetkým deviatim hráčkam, s ktorými prišli na turnaj do Piešťan.

2.zápas:

Piešťanské Čajky – Enisey Krasnojarsk 66:51 ( 48:45, 34:22, 15:10)

¼: 15:10, 19:12, 14:23, 18:6

Zostava a body: Dudášová 13, Felixová 13, Páleníková 9, Baburová 8, Krč-Turbová 7, Bartánusová 6, Pilátová 5, Zentková 3, Dubeňová 2, Stanková, Horvátová – Šapovalová 11, Kirjanová 9, Momotová 9, Popelová 8, Buršerskaja 5, Romanová 4, Stepanová 3, Rižková 2, Pasinková, Bojarkina, Majorová, Pasečniková, Bjazrová, Griškevičová

Priebeh: Hoci v úvode mali mierne navrch hostky, domáce už v druhej polovici prvej štvrtiny otočili skóre vo svoj prospech. Počas druhej štvrtiny ešte zvýšili svoj náskok a v polčase viedli o 12 bodov. V tretej štvrtina sa podarili dievčatám z Krasnojarska zápas zdramatizovať, keď išli do vedenia 42:41. Záverečnú štvrtinu však Piešťanky zvládli lepšie ako súperky a pripísali si cenné víťazstvo.