Plávanie: Plavcom ŠPK Piešťany sa darilo v Považskej Bystrici na dlhých tratiach

Na jesennom kole Majstrovstiev západoslovenskej oblasti v dlhých tratiach sa plavcom Kúpeľov Piešťany mimoriadne darilo. Majstrovstvá sa uskutočnili v mestskom bazéne v Považskej Bystrici poslednú septembrovú sobotu.

Najhodnotnejší výkon podujatia na 1500 v. sp. zaplával a prvenstvo v kategórii juniorov 15 – 16 ročných si odniesol, v novom najlepšom osobnom výkone Filip Lányi, keď sa mu podarilo zdolať aj dospelých účastníkov. Filip zlepšil svoj najlepší osobný čas o 33 sekúnd.

Olívia Šprláková Zmorová pri víťaznom výkone na 1500 v. sp. v kategórii 13 ročných zlepšila svoj osobný najlepší výkon o  40 sekúnd a za slovenským rekordom žiačok zaostala len o 6 sekúnd. Veríme, že sa jej pri nasledujúcom štarte podarí tento rekord pokoriť. Okrem toho Olívia vyhrala svoju kategóriu aj na 400 metrovej trati.

Medzi 14 ročnými stála na najvyššom stupienku v disciplíne 800 v. sp. naša Dominika Šišková, ktorá sa inokedy špecializuje najmä na prsiarske disciplíny. V kategórii 13 ročných dievčat obsadila striebornú priečku vo svojom „osobáku“ Rebeka Buková.

Naše 11 ročné dievčatá Katarína Lopatková a Natália Ertlová si vybojovali na 800 metrovej trati zlatú a bronzovú medailu v najlepších osobných výkonoch. Chlapci sa tiež snažili. Jakub Jánsky vyhral medzi 13 ročnými 1500 v. sp. a na 400 metrovej trati vyplával striebro. Medailovú žatvu našich plavcov zavŕšil tretím miestom 12 ročný Oliver Švec tretím miestom na 800 v. sp.

V Považskej Bystrici sme dobre odštartovali začiatok sezóny a veríme, že sa bude našim plavcom dariť v celej sezóne 2018/ 2019 .

Radoslav Suchánek/ŠPK Kúpele Piešťany Foto: Katarína Šprláková Zmorová