Plavci z ŠPK Kúpele Piešťany sa v silnej medzinárodnej konkurencii nestratili

Plavci ŠPK Kúpele Piešťany zúčastnili na medzinárodných plaveckých pretekoch v slovinskom Kranji. Pretekalo sa v mestskom 50 metrovom krytom bazéne, ktorý bol počas preteku rozdelený na šírku a jedna dĺžka tak mala 25 metrov. Za Kúpele Piešťany sa zúčastnili Niepelová, Paulíková, Chudý, Dobrucký, Topolčányová, Mosná, Bogárová, Lányi, Ilončiak a Vass, pričom spolu s nimi štartovala aj odchovankyňa Saskia Papšová momentálne súťažiaca za ŠG Trenčín.

V konkurencii plavcov z Rakúska, Chorvátska, Českej republiky, Talianska a domácich sa im v ťažkej konkurencii darilo veľmi dobre. Najúspešnejšími boli Sára Niepelová, tretia na 400 metrovom polohovom preteku v kategórii Open a Filip Lányi, tretí v závode na 200 metrov voľný spôsob a 200 metrov znak. Zaplávali množstvo osobných rekordov v kvalitnej konkurencii a obsadili aj šesť štvrtých miest. Gabriel Ilončiak a Maxim Vass obsadili po dva razy štvrtú priečku, Sára Niepelová a Filip Lányi boli na zemiakovej pozícii jedenkrát. Preteky boli veľmi kvalitným porovnaním so konkurenciou z okolitých štátov a povzbudením do ďalšej prípravy.