Connect with us

Vaše PNky

List čitateľa: Odporná prezentácia Piešťan

Published

on

Reklama
Reklama

Do Piešťan chodím rád už roky, ale ešte som nezažil tak odpornú skúsenosť, akú predviedol pracovník Turistického informačného centra oproti hotelu Magnólia na Nálepkovej č.2.

[singlepic id=11281 w=320 h=240 float=left]Stačí len taká „pochabosť“, ako je požičanie bicykla od IVCO travel na tej istej adrese. Všetci vieme, že náš čaká iste raj, keď bol máj taký studený a upršaný. Preto som si bicykel zarezervoval na sobotu 25.5. s neistou vidinou, či ho vôbec budem môcť využiť.

Zaplatil som zálohu 5 eur a malo ma varovať, že dotyčný pracovník sa veľmi nemal k tomu, aby mi vystavil potvrdenku, že „veď načo“. No nato, aby som v tú sobotu mohol ráno zavolať, že keď prší, bicykel využijem inokedy. Na potvrdenke totiž bolo mobilné číslo. Aj som sa dovolal a akýsi mužský hlas (predpokladal som, že ten pracovník) mi odpovedal, že je to aj tak jedno, lebo on je v Poprade a bude tam aj ďalšie dni?!

No, takýto prístup k zákazníkovi ma naozaj zaskočil. A keďže na druhý deň sa vyčasilo, išiel som podľa dobrej rady radšej do hotela Esplanade, kde mi bicykel požičali za tú istú cenu 10 eur na deň a pridali zadarmo aj helmu, hoci v IVCO travel si za to účtujú euro.

Reklama

Hneď v pondelok som si šiel do tohto (zdôrazňujem) Turistického informačného centra pre zálohu za nevyužité služby. Bol tam ten pracovník, čo mi vydal potvrdenku, tak som mu ju podal, aby mi vrátil zálohu. Nikto tam nebol, takže sa asi rozhodol pozabávať a začal ma vypočúvať, že prečo som vôbec volal na ICH číslo, keď vraj bicykel bol pripravený a kancelária v sobotu otvorená. Vysvitlo totiž, že ten komu som sa dovolal, bol majiteľ, istý pán Vrábel (ktorý na web-stránke „rodinnej cestovnej agentúry“ vychvaľuje ich ústretovosť) a ten mi podal zmätočnú informáciu.

Pokladám za logické, že keď MAJITEĽ agentúry povie, že je v Poprade a neupozorní vás, že v kancelárii ale niekto môže byť, tak je to ich chyba. Ale tento pracovník predo mnou okázalo tú potvrdenku Roztrhal s tým, že podľa neho nemám nárok na nič. Ani ospravedlnenie za ich zmätočné služby, ani vrátenie zálohy. Bol to skutočný šok.

Už som prešiel veľa krajín (a reportáže z nich práve uverejňujem každú sobotu na web-stránke Hospodárskych novín) a predpokladám asi ako každý z nás, že Turistické informačné centrum je brána do Piešťan i Slovenska a tu by vás mali milo privítať a nie arogantne trhať váš jediný dokument o platbe. A tento pracovník mi odmietol povedať aj jeho meno, takže som ani nevedel na koho sa vlastne sťažovať pri reklamácii takéhoto násilníckeho správania.

Tým to ale neskončilo! Keď som protestoval, tak ten pracovník zavolal policajnú hliadku s odôvodnením, že jeho ako pracovníka Centra turista obťažuje!

Samozrejme, že som na hliadku počkal. Medzičasom som sa dovolal aj tomu majiteľovi a poprosil, aby túto trápnu kauzu riešil. Na moje prekvapenie je však zrejme arogancia v tejto „rodine“ bežná. Pán Vrábel vôbec nemal záujem vec riešiť a jednoducho zložil.

Konečne prišla hliadka a vec vyriešila najrozumnejšie, ako sa dalo. Pracovník IVCO travel (stále neviem jeho meno, ani majiteľ mi ho nechcel povedať, ale podľa ich web-stránky asi Ivan či Mário) mi vydal štyri eurá, viac nebol ochotný, a ja som odišiel chudobnejší o jedno euro ale za to bohatší o skúsenosť, že existuje v Piešťanoch také Turistické informačné centrum, kde na turistu, čo bráni svoje práva, zavolajú Políciu.

Na takúto „propagáciu“ Piešťan však nedoplatia len turisti, ale aj mesto, ktoré reprezentujú takíto pracovníci „rodinnej“ agentúry.

Gustáv Murín

List čitateľa uverejňujeme v plnom znení. O reakciu sme požiadali zástupcov firmy Ivco travel. Uverejníme ju hneď ako nám bude doručená. Redakcia portálu PNky.sk

Populárne články