Connect with us

Vaše PNky

Hosťom programu Zabavme sa v Kursalone! bol Karol Kevan

Published

on

Reklama

V nedeľu 19. januára sa bavili seniori v Kursalone. Občianske združenie AkSen pripravilo druhé stretnutie pod názvom Zabavme sa v Kursalone! Hosťom podujatia bol Karol Kevan.

F 02

Reklama

Najstarší maratónec a člen klubu ľadových medveďov, ktorý onedlho – 13. februára, oslávi svoje 90. narodeniny rozprával návštevníkom podujatia o svojom živote.

Prezradil, že pochádza z rodiny železničiara a aj on sa chcel stať výpravcom. Na vojenčine sa naučil ďalekopisectvo, od mladosti sa venoval cudzím jazykom a vďaka tomu ho pozvali do služieb civilného letectva. Ovláda angličtinu, maďarčinu, nemčinu, ruštinu a francúžštinu. V službách ČSA pôsobil v Prahe, v Bombaj, v Bratislave a nakoniec v Piešťanoch. Málokto si pamätá, že Karol Kevan bol náčelníkom civilného letiska v Piešťanoch, neskôr hlavným dispečerom a nakoniec inštruktorom pre mladých dispečerov.

Reklama

Keď v 60-tke odišiel do dôchodku začal sa venovať viac športu. Tri krát sa zúčastnil maratónu v Košiciach, behával na rôznych pretekoch krátke či dlhšie trate a začal trénovať otužilectvo.

Dnes ho poznáme ako najstaršieho otužilca na Slovensku a vážime si ho pre jeho nesmiernu bojovnosť, zmysel pre zodpovednosť, ale aj pre jeho humor a stále dobrú náladu. Málokto o ňom vie, že od detstva hrá na husliach a tak sme si na záver vypočuli z videa jeho hudobnú ukážku. Beseda s prezentáciou vyvrcholila osobným blahoželaním zástupkyne Letiska Piešťany a poďakovaním za dlhoročnú obetavú prácu v letiskových službách.

Potom sa ozvali tóny hudby a až do večera sa hostia zabávali pri výbornej muzike Duo Sirius. V duchu čísla 9 sa niesla aj tombola a 9 šťastlivcov si odnieslo domov svoje tombolové ceny.

Text a foto: Jarmila Staneková

Populárne články