Connect with us

Súťaž

Našli ste chyby v komixe? Pozrite si správne odpovede

Published

on

Reklama

V októbri ste mohli súťažiť na našom portáli o 3-mesačný kurz anglického jazyka v hodnote 100 eur v súkromnej jazykovej škole CM Languages. Úlohou bolo nájsť aspoň tri chyby v komixe. 

[singlepic id=35771 w=520 h=450 float=center]

Reklama

Našli ste ich? Skontrolujte, či ste  sa „trafili“.

Nesprávne                                                   Správne

Reklama

That man is poisoning me.                       That man is bothering me.

The man there…                                          The man over there…

I have my teeth full of him.                         I’m fed up with him.

Yes, I talk.                                                      Yes, I do.

Chickenhouse – shed.                                Damn it./Bloody hell.

Damage to speak.                                        It’s a waste of time.

 

Zo všetkých správne odpovedajúcich sa šťastie usmialo na Ing. Petra Šramotu z Veľkého Orvišťa. Gratulujeme a prajeme úspešné zdokonaľovanie v angličtine.

O CM Languages

Jazyková škola CM Languages známa aj vďaka svojim mimoškolským aktivitám otvára už svoj 11. rok. CM Languages sústredila aktuálne všetky svoje aktivity pod jednu strechu na Winterovej ulici, pri evanjelickom kostole. Momentálne má škola 8 učební s rozlohou 200 m2 a je najväčšou v Piešťanoch a okolí.
Priestory na Winterovej 4B, ktoré škola využíva, boli počas leta rozšírené o jazykové centrum pre deti. Vyučovanie detí prebieha hravou formou. Nechýbajú pesničky, básničky ani rozprávky. Zatiaľčo sa učia deti, môžu sa vzdelávať i ich rodičia. 

Študenti majú k dispozícii najmodernejšie technológie vrátane interaktívnej tabule, ktorá umožňuje využívanie moderných metód výučby cudzích jazykov. Venuje sa im šesť rodených anglicky hovoriacich lektorov, Španiel aj Ruska a tri desiatky slovenských učiteľov. CM Languages ponúka revolučnú Direct Method for English (DME), pri ktorej lektor zachováva na hodine prirodzené tempo konverzácie. Cieľom je odstrániť návyk rozmýšľania a prekladania si viet a gramatických javov z rodného jazyka do angličtiny. 
CM Languages zabezpečuje aj výučbu vo firmách. Momentálne škola spolupracuje s viac ako štyridsiatimi firmami v Piešťanoch a okolí, ale aj v Novom Meste nad Váhom, Trnave, Hlohovci a v Bratislave.
V aktuálnom školskom roku CML opäť pripravuje tradičné aktivity ako hľadanie veľkonočných vajíčok, futbalový turnaj a obľúbené vedomostné súťaže Quiz Night.

Autor: pr

Populárne články