Connect with us

Súťaž

Čitatelia PNiek môžu ísť na Festival Doda Šošoku zadarmo

Published

on

Reklama
Reklama

Medzinárodný jazzový festival, ktorý sa tento rok začne s Otvorením letnej kúpeľnej sezóny 7. júna, do Piešťan opäť prináša svetovú jazzovú špičku.

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=LQTOeOxEC9g[/youtube]

 

Otvárací večer 7. júna v Art Jazz Gallery Kursalon bude patriť Šmoldas-Nussbaum-Anderson Trio  (CZ/USA). O tri dni neskôr vypukne špeciálna Jam Session za účasti džezovej špičky Slovenska. Potom sa predstavia dve éčka: e+E  Erik Rothenstein Band feat. Este Wiesnerová a privítame aj džezovú krásku od južných susedov: Julia Karosi Quartet feat Tobias Meinhart (HU/SRN). Na festivale ani tento rok nebude chýbať Seredský dixieland band. Lahôdkou bude aj dvojkoncert: Nothing but Swing feat. Steve Johnson & Adam Gaines (SK-USA).

Reklama

Hlavný festivalový večer vypukne v sobotu 15. júna v Dome umenia. Nový americký jazz predvedú dva bandy: Sachal Vasandani Quartet – spevácka hviezda Sachal Vasandani – mladík, ktorý už počas štúdia spieval s naj bigbandmi v Amerike, na Slovensku vystúpi po prvý raz a prinesie spojenie moderny s klasikou. Ako druhá kapela sa predstaví bubenícka kompilácia Chrisa Davea. Hoci ho označujú slovami ako „najnebezpečnejší“ bubeník, nečakajte agresívnu hru  ale skôr presvedčivú jemnosť…

Vďaka organizátorom zažijú šiesti z našich čitateľov hlavný festivalový večer zdarma. Každý, kto správne odpovie na otázku: „Ktorý ročník medzinárodného jazzového Festivalu Doda Šošoku sa koná od 7. do 15. júna v Piešťanoch?“ bude zaradený do žrebovania o trikrát dva lístky na Sachal Vasandani Quartet a Chrisa Davea.

Odpovede posielajte na adresu: sutaz@pnky.sk najneskôr 6. júna.

Podrobný program festivalu nájdete na adrese: www.jazzpiestany.sk.

Populárne články