Connect with us

Šport

Vodné pólo: Žiačky vicemajsterkami Slovenska, ženy hrali Slovenský pohár

Published

on

Reklama

Mestská krytá plaváreň v Topoľčanoch bola dejiskom vodnopólových Zimných Majstrovstiev Slovenska v kategórii žiačok do 14 rokov. Omladené piešťanské družstvo, z ktorého 5 hráčok postúpilo do vyššej vekovej kategórie ešte len začalo zbierať skúsenosti a turnaj bol prvou súťažnou previerkou pre viaceré z nich.

foto žiačky

Reklama

REKLAMA
trhy silvester 300X200

Na úvod turnaja čakal na mladé piešťanské pólistky favorit súťaže, družstvo Slávia UK Bratislava. Napriek bojovnému výkonu dievčatá na súperky nestačili a prehrali 2 : 8 (0:0,0:2,2:3.0:3). Škoda nevyužitých príležitostí v úvode zápasu, pretože postupne sa začali presadzovať súperky a naše hráčky sa už len ťažko dostávali k zakončeniu svojich útokov. Góly Piešťan strelili Juricová a Sedláková.

Reklama

V zápase s PVK Vrútky bol zo začiatku vývoj zápasu v rukách piešťanských hráčok. Rýchle vedenie 3 :0 však dievčatá uspokojilo, herná disciplína sa vytratila a súperkám sa podarilo vyrovnať nielen hru ale aj skóre na záverečných 4 : 4 (3:0,1:1,0:3,0:0). Nasledovali pokutové hody, v ktorých vynikla piešťanská brankárka Emi Kissová. Chytila všetkých päť striel súperiek. Piešťankám tak stačil jeden premenený pokutový hod K.Klampárovej na víťazstvo. O góly v zápase sa opäť podelili Juricová, ktorá skórovala trikrát a Sedláková.

V záverečnom zápase turnaja proti ŠKP Modrí Draci Košice sa po opatrnom začiatku piešťanské žiačky rozohrali k dobrému výkonu a zaslúžene zvíťazili 12 : 3 (1:1,2:0,7:1,2:1). Góly strelili – Budková 4, Sedláková, Kolárová a Juricová po 2, Greždová a Klampárová.

Piešťanky hrali v zostave : Kissová – Fándliová, Budková, Grežďová, Kozáková, Sedláková, Fedorková, Kolárová, Klampárová, Juricová, Kalužová, Hrebíková, Teličiaková a sestry Motyčkové.

Víťazsto na Zimných Najstrovstvách ST vybojovali hráčky z Bratislavy pred Piešťanmi a Vrútkami.

Ziskom strieborných medailí piešťanské žiačky vylepšili štatistiky KVP Kúpele Piešťany z tohoročných Zimných Majstrovstiev. Po víťazstvách kadetiek a junioriek sa pričinili o skutočnosť, že v prvej časti sezóny je piešťanský klub najúspešnejším klubom na Slovensku v ženských kategóriách.

Slovenský pohár žien vo vodnom póle

V Topoľčanoch sa na úvod sezóny 2014/2015 v kategórii žien odohral ďalší ročník slovenského pohára žien. Do súťaže sa prihlásilo aj družstvo KVP Kúpele Piešťany. Po úspechu na Zimných majstrovstvách SR v juniorskej kategórii sa črtala možnosť dobrého výsledku aj medzi ženami. Vzhľadom na chorobu viacerých hráčok a tiež študijné a pracovné povinnosti boli však Piešťanky nakoniec radi, že turnaj odohrali. Na všetky zápasy nastúpili len so siedmymi hráčkami bez možnosti striedania. Táto skutočnosť sa prejavila aj vo vývoji jednotlivých zápasov. Družstvo s vekovým priemerom 18 rokov sa však za svoje výkony hanbiť nemuselo, odohralo dobré stretnutia, ktoré boli pre šesť junioriek z tímu výbornou prípravou na juniorskú súťaž.

Výsledky družstva KVP Kúpele Piešťany :
KVP Kúpele Piešťany – Pirana SC Topoľčany 9 : 13 (2:2,3:3,3:5,1:3)
Góly PN : Kováčiková a Rybanská po 3, Galová 2, Baranovičová
KVP Kúpele Piešťany – ŠKP Modrí draci Košice 6 : 14 (3:3,0:5,1:1,2:2)
Góly PN : Kováčiková a Ravingerová po 2, Škodná, Rybanská
KVP Kúpele Piešťany – Slávia UK Bratislava 5 : 8 (3:2,0:3,1:1,1:2)
Góly PN : Galová 2, Kováčiková, Baranovičová, Ravingerová
Zostava KVP Kúpele Piešťany :
Stručková – Kováčiková, Baranovičová, Škodná, Galová, Rybanská, Ravingerová
Víťazkami turnaja sa stali vodné pólistky z Topoľčian pred Košicami a Bratislavou.

Autor: JK

Populárne články