Veslovanie: Vančo prvým Piešťancom vo finále aktuálnych majstrovstiev sveta

Piešťanský veslár Richard Vančo spolu s bratislavským kolegom Petrom Zelinkom postúpili do finále dvojskifu ľahkých váh na aktuálnych Majstrovstvách sveta do 23 rokov v Rotterdame. Piešťany tak majú na majstrovstvách sveta prvého zástupcu vo finále, druhým môže byť skifár Lukáš Babač, ktorého dnes čaká štvrťfinále, kde bude bojovať o postup medzi 12 najlepších skifárov.

14103027_10205476371463479_5087854922901478156_o[1]

Semifinálová jazda dvojskifu bola veľmi dramatická. O postupe slovenskej posádky rozhodlo 0,03 sekundy, o ktoré porazili Vančo so Zelinkom nemeckú posádku Schreiber, Agne. Čínska posádka na piatom mieste zaostala za Slovánkmi len o 0,39 s. Prvé miesto obsadili v druhom semifinále Taliani, druhí boli pretekári z Juhoafrickej republiky. Z prvej semifinálovej jazdy postúpili do finále Španieli, Francúzi a Dáni.

Dvojskif Vančo, Zelinka začal majstrovstvá sveta výborne, keď vyhral rozjazdu a postúpil tak priamo do semifinále. Slovenskí mladí veslári v nej vyhrali o 0,21 s pred Srbmi, pričom do semifinále postúpili obe lode, ktoré tretím Belgičanom odskočili o 5 sekúnd.

Finále čaká slovenský ľahký dvojskif v piatok 26. augusta o 16:30 h. Viac sa dozviete na FB stánke Richarda Vanča.

Skifár Lukáš Babač vyhral v pondelok 22. augusta suverénne piatu rozjazdu a postúpil tak priamo do štvrťfinále. Pred druhým rakúskym pretekárom mal náskok 5 sekúnd. Štvrťfinále skifu mužov ľahkých váh absolvuje L. Babač dnes o 16:15 h, keď bude mať za súperov pretekárov z Thajska, Japonska, Slovinska, Fínska a Holandska. Medzi 12-tku najlepších postúpia prví traja.

-th- Foto: FB R. Vančo