Veslovanie: Členovia VK Sĺňava vyšprintovali medaily na pretekoch Donaubund Sprintregatta

Na Starom Dunaji vo Viedni sa v nedeľu 19. júna uskutočnili  medzinárodné veslárske preteky Donaubund Sprintregatta. Aj keď sa vo veslovaní zvyčajne preteká na vzdialenosť 2000 metrov, ako predpovedá názov pretekov, tentokrát sa šprintovalo na 250 metrov. Reprezentanti nášho klubu VK Sĺňava Piešťany si vyšprintovali hneď niekoľko medailových umiestnení a darilo sa rôznym vekovým kategóriám.

20160619_1D5577

V najmladšej kategórií, žiakov mladších, vybojovala 2 strieborné medaily Lívia Oravcová, keď po 2. mieste na skife pridala rovnaké umiestnenie s Natáliou Banasovou na dvojskife. Andrej Škulec získal dve tretie miesta, jedno v skife mladších žiakov tretí, druhé v párovke žiakov, kde ho doplnili Sebastián Urbánek, Timotej Miština, Samuel Banas a kormidelníčka Lívia Oravcová.

20160619_1D5252

Medzi dorastencami sa podarilo vyhrať naším pretekárom dievčenský aj chlapčenský skif, keď vyhrala Nina Masaryková aj Pavol Taraba. Nina spolu s Klárou Držíkovou získali striebro medzi dorastenkami, rovnako si medzi dosrastencami počínali Pavol Taraba s Martin Spanakis. Matúš Drlička skončil na dorasteneckom skife tretí, rovnaké umiestnenie zaznamenal na dosrasteneckej párovke s Pavlom Tarabom, Martinom Spanakisom a veslárom z Rakúska.

20160619_1D5616

Medzi mužmi obsadil Matúš Vančo na skife tretie miesto, na dvojskife si umiestnenie vylepšil, keď spolu z veslárom z domáceho rakúskeho klubu zvíťazili. Trénerka mládeže reprezentujúca kategóriu Masters, Erika Jurgová, šla svojím zverencom príkladom, keď získala tri medajle. Najlepšie si počínala spolu s Adrianou Piknovou na dvojskife, keď nenašli premožiteľky a zvíťazili. Erika s Aďou boli súčasťou mixovaných pároviek (spolu s Branislavom Jurgom a Máriom Žampachom) aj osemveslíc (Klčo, Žampach, Škulec, Drlička, Jurgová, Piknová, 2 rakúske veslárky a kormidelník Vičan). Eduard Drlička s Mariánom Klčom obsadili 2. miesto v dvojskife veteránov, na párovke zaznamenali spolu s Eduardom Drličkom a Branislavom Jurgom rovnaké umiestnenie. Drlička skončil vo veteránskom skife tretí, rovnako ako Piknová medzi veteránkami.

20160619_1D5518

V rodinnom dvojskife sa predstavilo z nášho klubu viacero posádok, no najlepšie sa darilo Danielovi Banasovi spolu so synom Samuelom, ktorí skončili tretí. Pre mládežníckych veslárov to boli posledné preteky pred letnou prestávkou, mužov absolvujú tento víkend ešte Medzinárodné majstrovstvá Českej republiky v Račiciach.

20160619_1D523820160619_1D535020160619_1D532820160619_1D537420160619_1D530120160619_1D543020160619_1D5593-Autor: Matúš Vančo/Foto: Renáta Klčová-