Úvod Šport „Verím, že zranení bude čo najmenej,“ vraví nový fyzioterapeut Čajok Michal Nagaj

„Verím, že zranení bude čo najmenej,“ vraví nový fyzioterapeut Čajok Michal Nagaj

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Realizačný tím Piešťanských Čajok sa rozšíril o ďalšieho člena. Stal sa ním nový tímový fyzioterapeut Michal Nagaj, ktorý nedávno ukončil štúdium fyzioterapie Slovenskej zdravotníckej univerzite v Banskej Bystrici. Nový fyzioterapeut sa už bol s prostredím v Piešťanoch zoznámiť v závere prvej časti letnej prípravy a jeho dojmy z nového pôsobiska sú zatiaľ veľmi pozitívne 크롬 사이트 다운로드. Viac o sebe prezradil úvodnom rozhovore pre klubový web.

Čím ťa oslovila ponuka Piešťanských Čajok stať sa fyzioterapeutom a ďalším členom realizačného tímu?

Rozhodol som sa z dvoch dôvodov. Prvým bolo stretnutie s majiteľom a realizačným tímom, kde ma veľmi oslovili typom ich komunikácie 안드로이드 os 다운로드. Takisto tu vidím veľký potenciál pre rozvoj mojich schopností v obore športovej fyzioterapie.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Aké máš s oblasťou fyzioterapie doterajšie skúsenosti?

Pravé som vyštudoval bakalársky stupeň, preto si nedovolím tvrdiť, aké sú moje skúsenosti, Čo však môžem povedať je, že sa ukážu v budúcnosti 가상 악기 다운로드. Budem na sebe tvrdo pracovať, zlepšovať sa, vzdelávať sa a pevne verím, že moja práca bude prospešná pre tím.

Môžeš nám prezradiť, prečo si sa dal na dráhu fyzioterapeuta a čím Ťa táto profesia zaujala, že si si ju vybral ako svoje povolanie?

Vždy som túžil byt profesionálnym športovcom a venoval som sa futbalu. Moja kariéra však nebola natoľko úspešná, aby som sa ním stal 콜오브듀티 다운로드. Veľmi ma lákalo zostať pracovať pri športe a tak som hľadal inú alternatívu. Vyskúšal som teda cestu fyzioterapie, vyštudoval som a teraz sa to budem snažiť preniesť do praxe.

Je pre teba výhodou, že ako bývalý športovec vieš, ako to v športovom kolektíve funguje a s akými zraneniami športovci často zápasia Full House comics?

Určitá výhoda to je, že si približne viem predstaviť, ako to v tele športovca asi vyzerá, no v konečnom dôsledku je človek a príčina zranenia vždy iná a odlišná. Z dôvodu toho, že ma vždy zaujímalo, aká je tá príčina som úspešne absolvoval inovatívny kurz MFK Metóda – informatika vo fyzioterapii v Prahe 에디우스 9 다운로드. Piešťanské Čajky sa teda stanu vôbec prvým klubom na Slovensku, ktorý využíva tuto pomôcku k získaniu informácii o aktuálnom zdravotnom stave hráčok.

V závere prvej časti letnej prípravy si už bol v Piešťanoch na pár dní. Absolvoval si rozhovory s hráčkami i spoznával prostredie 미국에서 한국방송 다운로드. Aké sú zatiaľ Tvoje prvé dojmy?

Moje dojmy sú veľmi pozitívne. To zázemie a prostredie, ktoré tu je k dispozícii, je fakt na profesionálnej úrovni. Za tých pár dni som absolvoval rozhovory, zatiaľ len s polovicou tímu, kde sme si načrtli, ako by to približne malo fungovať. Dúfam, že to pôjde hladko aj s ďalšími hráčkami a vznikne z toho super spolupráca Sketch-Up Pro8.

Máš už po prvých dňoch v Piešťanoch predstavu, čo hráčky najviac trápi a na čom s nimi bude treba promptne pracovať?

Určitú predstavu, mám. Ako som spomínal, každé telo je jedinečné, a jednoducho moje predstavy môžu byť, aké chcú. Pravdu sa dozviem, až potom, ako ich sám otestujem a uvidím ich stav pomocou aplikácie MFK System 윈도우 라이브메일 2012 다운로드.

Čajky trápili v minulej sezóne časté zranenia. Bude tvojou úlohou eliminovať práve tieto zdravotné problémy u hráčok, ktoré potom chýbajú trénerovi v tréningoch i zápasoch?

Áno počul som, že ich trápilo množstvo zranení. Verím však, že s pomocou mňa a aplikácie MFK Systém ich bude tuto sezónu, čo najmenej a udržíme, respektíve zveľadíme zdravotný stav každej z hráčok freemind.

Na čo sa budeš snažiť najviac dbať a ako si predstavuješ svoju činnosť pri tíme?

Mojim skromným cieľom je stať sa platným členom realizačného týmu a predĺženou rukou trénera v oblasti zdravotného stavu hráčok. Určite budem dbať hlavne na komunikáciu a otvorenosť, to je pre mňa tiež veľmi dôležité.

Spomínal si, že si v minulosti hrával futbal. Čo tvoj vzťah k basketbalu? Zaujímal Ťa sa predtým aj o tento šport a poznal si aj tím Piešťanských Čajok?

Priznám sa, že doteraz som nesledoval basketbal tak podrobne, no odvtedy ako prišla ponuka pracovať pri ňom, ho sledujem neustále a samozrejme najviac Piešťanské Čajky.

-Piešťanské Čajky-

REKLAMA