Tropický víkend na Sĺňave v znamení pretekov Formula Future

V sobotu 19. júna sa v areáli Klubu vodného motorizmu a vodných športov Piešťany (KVMVŠ Py) konalo prvé kolo seriálu Slovenského pohára- Formula Future. Samotné preteky sú rozdelené do dvoch častí. Prvú časť závodu predstavuje viazanie vodáckych uzlov a druhá časť je tvorená slalomovou jazdou na gumenom člne.

Pretekári si počas dňa zmerali sily v troch kategóriách, resp. triedach: trieda Nováčik určená pre 6-8 ročných jazdí na gumenom člne s 5-kW motorom, trieda Mladších žiakov, 9-13 ročný pretekári, jazdí na gumenom člne s 10-kW motorom, a v neposlednom rade trieda Starších žiakov, 14-18 ročný pretekajú na gumenom člne s 15- kW motorom.
Bohužiaľ pri kategórií Starších žiakov nastala technická porucha člnu, ktorá neumožňovala pretekárom odjazdiť slalomovú časť, a preto táto kategória nebola vyhodnotená.
Triedu Nováčik vyhral pretekár z domáceho klubu KVMVŠ Py Tadeáš Jankech, tesne za ním skončila na druhom mieste skončila Lívia Balážová a tretiu priečku obsadil Erik Franta, obaja z klubu KVMVŠ Py.
Prvenstvo v triede Mladších žiakov patrilo Nine Majerčíkovej z klubu H2O Motorsport PN, striebro si odniesla pretekárka z klubu SJ Sport Malacky Ella Jung a tretiu priečku obsadil Nikolas Mikuliak z klubu H2O Motorsport Py.
Séria pretekov seriálu Slovenského pohára – Form
ula Future bude pokračovať druhým kolom, ktoré sa uskutoční v dňoch 3.-4. júla na Siesta pláži v Piešťanoch. V rámci tohto kola si pretekári z kategórie Starších žiakov odjazdia aj slalomovú časť z prvého kola a budú dodatočne vyhodnotení.