Úvod Šport Stanley Cup už na Slovensku – Oslavy pre verejnosť až v sobotu

Stanley Cup už na Slovensku – Oslavy pre verejnosť až v sobotu

REKLAMA
Mlyny

Stanleyho pohár pre víťazný tím NHL dorazil vo štvrtok 5. augusta na Slovensko. Až do nedele do rána si ho budú užívať hokejisti Chicaga Marián Hossa a Tomáš Kopecký. V piatok majú hráči s pohárom súkromný program, širokej verejnosti ho predstavia až v sobotu popoludní.

Jedným zo „špeciálnych“ miest kde plánuje Marián Hossa zobrať pohár je hokejbalové ihrisko v Trenčíne, kde spolu s bratom Marcelom vyrastali. Tam vraj spoluhráčom aj protihráčom sľúbil, že si raz spolu zahrajú o skutočný Stanleyho pohár, a tak svoj sľub mieni splniť. Mariánovi Hossovi sa podarilo cennú trofej získať až na tretí pokus. Tomáš Kopecký, ktorý získal pohár už v roku 2008 s Detroitom, dáva viacej priestoru vrámci tohtoročných osláv Mariánovi, keď hovorí, že on si to už užil a, že Marián si to zaslúži. Starší zo súrodencov Hossovcov plánuje piť z pohára šampanské a jesť svoje obľúbené pirohy.

Domoss Kupelne Viano 2019
Domoss Kuchyne Vian 2019

Pobyt Stanleyho pohára na Slovensku vyvrcholí v sobotu 7. augusta. Ráno o 9.00 h prinesú trofej na trenčiansky zimný štadión, na ktorom obaja hráči hokejovo vyrastali, o 13.00 h s ňou navštívia nemocnicu pod hradom Matúša Čáka. Popoludní o 16.00 h sa uskutočnia na Mierovom námestí oslavy pre verejnosť, ktoré v priamom prenose odvysiela Slovenská televízia. Počas programu vystúpi speváčka Zuzana Smatanová, naplánovaná je autogramiáda i fotenie s pohárom. Nasledovať bude od 20.00 h raut víťazov na Trenčianskom hrade. V nedeľu ráno potom trofej zamieri cez Viedeň do Paríža.

Autor: ht  Foto: hug(o)photo agency – Tomáš Hudcovič

REKLAMA