Slováci skončili na Memoriáli Ivana Hlinku poslední

Slovenskí reprezentanti do 18 rokov nastúpili v piatok popoludní v Piešťanoch na svoj posledný zápas na Memoriáli Ivana Hlinku. V súboji o konečné 7. miesto podľahli hokejistom USA, úradujúcim majstrom sveta v tejto vekovej kategórii 3:5.

[singlepic id=33969 w=320 h=240 float=left]Úvod stretnutia vyšiel lepšie hosťom, ktorí už v 8. minúte využili Guertlerom presilovku pri vylúčení Lantošiho. Na konci trinástej minúty zvýšil Lettieri na 2:0, no už o 93 sekúnd znížil po Lantošiho asistencii Török. V záverečných sekundách úvodnej tretiny putoval a trestnú lavicu Pleša a Američania v úvode druhej tretiny využili druhýkrát početnú výhodu, keď sa do streleckej listiny zapísal Erne.

Veľmi podobný priebeh mal aj úvod tretej tretiny, avšak s tým rozdielom, že Erne  v 42. minúte využili presilovku o dvoch hráčov – 1:4. Ani za tohto nepriaznivého stavu sa slovenskí reprezentanti nevzdávali a v 45. minúte Rehák znížil pri vylúčení Lettieriho a kontaktný gól pridal v 53. minúte opäť v presilovke Bačík – 3:4. Skúsení zámorskí hokejisti však už väčšiu drámu nepripustili a Bailey v 57. minúte uzavrel skóre zápasu. Záver zápasu poznačili šarvátky pri ktorých putovlai predčasne pod sprchy Američania Moore a DeAngelo.

„Ak by som mal zhodnotiť celý turnaj a sústredenie, ktoré mu predchádzalo, na chlapcoch bol badateľný progres. Aj napriek tomu, že sme nevyhrali ani jeden zápas, posledné dve stretnutia proti Kanade (2:3) a dnes proti USA, už boli z našej strany kvalitnejšie. Jednoznačne však hráči videli, že zaostávajú za súpermi v takmer všetkých herných činnostiach, na čom musia teraz popracovať vo svojich kluboch,“ povedal po zápase tréner slovenskej juniorskej reprezentácie Anton Bartánus a dodal: „Chlapci by mali viac času tráviť v posilňovniach, lebo fyzicky boli súperi silnejší a dnešný moderný hokej je hlavne o rýchlosti a sile.“