Úvod Šport Silvestrovský beh – bežcov viac ako vlani

Silvestrovský beh – bežcov viac ako vlani

REKLAMA
Mlyny

V piatok 30. decembra sa na trati medzi Kolonádovým a Krajinským mostom uskutočnil už 46. ročník piešťanského Silvestrovského behu. Tento rok sa ho v 12-tich kategóriach zúčastnilo celkovo 168 pretekárov (vlani 162). Hoci husté dopoludňajšie sneženie robilo organizátorom na čele vrásky, napokon bola trať síce mokrá, ale regulérna.

Okrem žiakov, dorastencov, žien, mužov a veteránov si sily zmerali aj najmenšie deti narodené v roku 2005 a mladšie. Osem dievčat a šestnásť chlapcov čakala dĺžka Kolonádového mosta – 130 m. Za účasť dostali všetci špeciálnu medailu a sladkú odmenu. Žiacke kategórie bežali jeden okruh teda 1,25 km. V kategórii najmladších žiakov zvíťazil Roman Kurnický z Nového Mesta nad Váhom, medzi mladšími žiakmi vyhral Marek Jankovič z MAC Rača a kategóriu starších žiakov ovládol Richard Moravec z TJ Spartak Myjava. Medzi najmladšími žiačkami dominovala Zuzana Karabová z AK Bojničky. V kategórii mladšie žiačky získala prvenstvo Lýdia Drahovská z ŠBR Piešťany a kategóriu staršie žiačky vyhrala Katarína Feriancová z MAC Rača.

Domoss Kuchyne Vian 2019
Domoss Kupelne Viano 2019

Dorastenci, dorastenky a ženy bežali 2 okruhy, teda 2,5 km. Prvenstvo medzi chlapcami i dievčatami si vybojovali domáci pretekári z Družby Piešťany, Juraj Pospíšil a Daniela Galbičková. Kategóriu žien vyhrala Ľubomíra Maníková z AK Spartak Dubnica, ktorá o dve sekundy zdolala domácu Teréziu Beitlovú.

Veteránsku kategóriu na trati 5 km vyhral podobne ako vlani Ján Moravec z TJ Spartak Myjava. Prvenstvo medzi mužmi, ktorých čakalo 8 okruhov (10 km) získal Imrich Magyar z AMK Nové Zámky, ktorý vyhral aj predvlani a vlani bol druhý.

Celkové výsledky nájdete na záver článku za rozsiahlou fotogalériou.

 

Starší žiaci – rok nar. 1996-1997 – 1 okruh (1,25 km)

poradie

číslo

meno a priezvisko rok narodenia oddiel / mesto čas

1.

50

Richard Moravec

1996

TJ Spartak Myjava

0:04:05

2.

56

Tadeáš Drahovský

1997

ŠBR Piešťany

0:04:15

3.

92

Peter Turček

1996

MAC Rača

0:04:21

 

 

Mladší žiaci – rok nar. 1998-1999 – 1 okruh (1,25 km)

poradie

číslo

meno a priezvisko rok narodenia oddiel / mesto čas

1.

62

Marek Jankovič

1998

MAC Rača

0:04:12

2.

93

Richard Duška

1999

MAC Rača

0:04:30

3.

75

Michal Karaba

1998

AK Bojničky

0:04:31

4.

80

Pavol Koval

1998

Družba Piešťany

0:04:58

5.

71

David Drozd

1998

Banka

0:05:17

6.

58

Lukáš Chmelo

1999

Piešťany

0:05:32

7.

67

Dominik Bublavý

1999

Piešťany

0:08:30

 

 

Najmladší žiaci – rok nar. 1999 a mladší – 1 okruh (1,25 km)

poradie

číslo

meno a priezvisko rok narodenia oddiel / mesto čas

1.

65

Roman Kurnický

2000

Nové Mesto n.Váhom

0:04:32

2.

72

Filip Urbánek

2001

Piešťany

0:05:02

3.

64

Pavol Klein

2000

Piešťany

0:05:05

4.

55

Benjamín Drahovský

2001

ŠBR Piešťany

0:05:12

5.

82

Peter Melicher

2002

Družba Piešťany

0:05:21

6.

69

Matej Husák

2001

Družba Piešťany

0:05:23

7.

79

Jakub Gomola

2001

Družba Piešťany

0:05:37

8.

98

Mato Cidérik

2000

MAC Rača

0:05:41

9.

90

Martin Šmehlík

2001

Družba Piešťany

0:05:46

10.

59

Alexander Chmel

2002

Piešťany

0:05:48

11.

99

Lukáš Potoček

2001

Piešťany

0:06:02

12.

78

Alex Jánoška

2002

Družba Piešťany

0:06:17

13.

53

Timotej Drahovský

2004

ŠBR Piešťany

0:06:18

14.

76

Gabriel Julíny

2002

Banka

0:06:20

15.

84

Dominik Bitarovský

2004

Ratnovce

0:08:17

16.

70

Henrik Drozd

2001

Banka

0:08:20

 

 

Staršie žiačky – rok nar. 1996-1997 – 1 okruh (1,25 km)

poradie

číslo

meno a priezvisko rok narodenia oddiel / mesto čas

1.

94

Katarína Feriancová

1997

MAC Rača

0:04:21

2.

54

Veronika Klčová

1996

Slávia TT

0:04:46

3.

96

Monika Dávidíková

1997

MAC Rača

0:04:51

4.

91

Miriam Hesková

1996

Družba Piešťany

0:04:53

5.

74

Kristína Žilinková

1997

Družba Piešťany

0:04:54

 

Mladšie žiačky – rok nar. 1998 a 1999 – 1 okruh (1,25 km)

poradie

číslo

meno a priezvisko rok narodenia oddiel / mesto čas

1.

57

Lýdia Drahovská

1999

ŠBR Piešťany

0:04:43

2.

95

Petra Turčeková

1998

MAC Rača

0:04:50

3.

97

Miriam Cideríková

1999

MAC Rača

0:04:54

4.

88

Zuzana Ábelová

1999

Družba Piešťany

0:04:57

5.

89

Nikola Zelenayová

1999

Piešťany

0:05:03

6.

61

Zuzana Valková

1999

Topoľčany

0:05:04

7.

52

Andrea Babská

1999

PPK Piešťany

0:05:05

8.

51

Viki Ošková

1999

Piešťany

0:07:45

 

 

Najmladšie žiačky – rok nar. 2000 a mladšie – 1 okruh (1,25 km)

poradie

číslo

meno a priezvisko rok narodenia oddiel / mesto čas

1.

77

Zuzana Karabová

2000

AK Bojničky

0:04:41

2.

68

Lenka Lányová

2001

Krakovany

0:05:06

3.

66

Terezka Kurnická

2003

Nové Mesto n.Váhom

0:05:26

4.

86

Nina Šaradínová

2001

Piešťany

0:05:48

5.

85

Barbora Straková

2001

Ban.Bystrica

0:06:04

6.

83

Terezka Kubincová

2002

Piešťany

0:06:11

7.

87

Erika Ábelová

2001

Družba Piešťany

0:06:27

8.

73

Emmka Kubalová

2004

Družba Piešťany

0:06:55

9.

60

Terézia Danková

2003

XC Dankovci

0:06:57

10.

63

Anna Kleinová

2002

Piešťany

0:07:31

11.

81

Viki Bitarovská

2002

Ratnovce

0:08:14

 

Dorastenci – rok nar. 1994-1995 – 2 okruhy (2,5 km)

poradie

číslo

meno a priezvisko rok narodenia oddiel / mesto čas

1.

3

Juraj Pospíšil

1994

Družba Piešťany

0:08:26

2.

2 Patrik Potoček

1994

Piešťany

0:08:37

3.

1

Dušan Macháč

1995

Družba Piešťany

0:08:44

4.

5

Ján Hlúch

1994

SPŠE Piešťany

0:11:03

5.

4

Marek Mužila

1994

Trakovice

0:12:10

 

Dorastenky – rok nar. 1994-1995 – 2 okruhy (2,5 km)

poradie

číslo

meno a priezvisko rok narodenia oddiel / mesto čas

1.

23

Daniela Galbičková

1994

Družba Piešťany

0:10:01

2.

21

Lea Beláčková

1995

AO Slávia STU

0:11:04

3.

22

Lenka Hlúchová

1994

VŠ Ekonomická Nitra

0:11:11

4.

27

Nikoleta Benyó

1994

AMK Nové Zámky

0:11:21

 

 

Ženy – rok nar. 1993 a staršie – 2 okruhy (2,5 km)

poradie

číslo

meno a priezvisko rok narodenia oddiel / mesto čas

1.

40

Ľubomíra Maníková

1986

AK Spartak Dubnica

0:09:21

2.

44

Terézia Beitlová

1993

Družba Piešťany

0:09:23

3.

42

Danka Hinerová

1990

Triatlon Team Trnava

0:11:02

4.

41

Andrea Orihelová

1972

OBS Drahovce

0:11:09

5.

37

Eva Ličková

1991

Piešťany

0:11:26

6.

38

Dana Křenová

1979

Moravany n.Váhom

0:12:20

7.

36

Jana Kršáková

1978

Piešťany

0:13:10

8.

39

Katarína Nedelková

1979

Piešťany

0:14:11

 

 

Veteráni – rok nar. 1971 a starší – 4 okruhy (5,00 km)

poradie

číslo

meno a priezvisko rok narodenia oddiel / mesto čas

1.

83

Ján Moravec

1967

TJ Spartak Myjava

0:16:57

2.

88

Nikodém Milan

1967

Myjava

0:18:06

3.

76

Jaroslav Hutyra

1962

TJ Spartak Myjava

0:18:58

4.

85

Lubomír Kovačocy

1962

Cífer

0:19:37

5.

98

Daniel Kunic

1968

Piešťany

0:19:38

6.

96

Roman Karaba

1971

BK Slimáci

0:19:43

7.

97

Vendo Bugáň

1970

Dubnica

0:20:45

8.

78

Eduard Kučkovský

1961

Dino Piešťany

0:20:55

9.

86

Peter Krajčovič

1965

Cífer

0:21:45

10.

74

Stanislav Tokoš

1961

TJ Lančar

0:21:54

11.

81

Jozef Oravec

1959

TK Štart

0:22:18

12.

79

Marián Beránek

1968

ŠK Zavar

0:22:46

13.

87

Milan Barányi st.

1962

Topoľčany

0:23:08

14.

90

Miroslav Janovčík

1959

AMK Nové Zámky

0:23:10

15.

77

Leopold Slaninka

1967

Jezuiti Piešťany

0:23:10

16.

82

Milan Čajkovič

1965

Trnava

0:23:39

17.

80

Pavol Bielik

1968

Piešťany

0:23:49

18.

99

Jozef Žilinka

1968

Piešťany

0:24:09

19.

89

Peter Orihel

1967

OBS Drahovce

0:24:44

20.

91

Peter Mudky

1971

Hlohovec

0:25:52

21.

75

Ľubomír Fapšo

1956

Piešťany

0:25:58

22.

93

Rudolf Csongrady

1959

AMK Nové Zámky

0:26:41

23.

95

Ivan Fiamin

1941

Bratislava

0:27:04

24.

84

Ján Klimek

1944

Sokol Čachtice

0:27:12

25.

92

Jozef Kálazi

1957

AMK Nové Zámky

0:27:52

26.

94

Ján Poláček

1958

AMK Nové Zámky

0:27:53

 

 

Muži – rok nar. 1972 a mladší – 8 okruhov (10,00 km)

poradie

číslo meno a priezvisko rok narodenia oddiel / mesto

čas

1.

1

Imrich Magyar

1984

AMK Nové Zámky

0:34:20

2.

46

Andrej Orlický

1977

Triatlon Team Trnava

0:35:20

3.

18

Pavol Koval

1972

Triatlon Team Trnava

0:36:44

4.

35

Lukas Svoboda

1980

u2 myjava

0:37:07

5.

43

Ivan Oravec

1991

Piešťany

0:37:42

6.

16

Peter Thoma

1980

VK Slnava Piestany

0:38:13

7.

44

Matej Michálek

1992

Rýchlostná kanoistika Piešťany

0:38:40

8.

15

Richard Vančo

1994

VK Sĺňava Piešťany

0:38:45

9.

60

Filip Moravec

1993

TJ Spartak Myjava

0:38:54

10.

11

Tomas Kuchtik

1976

Piestany

0:39:19

11.

13

Juraj Pospíšil

1994

Družba Piešťany

0:40:04

12.

59

Martin Súlovský

1982

CK Piešťany

0:40:31

13.

48

Miroslav Trnavský

1975

Ducové

0:40:32

14.

9

Juraj Machovič

1990

Družba Piešťany

0:40:45

15.

29

Tomáš Hulínek

1991

Dubnica nad Váhom

0:40:52

16.

63

Miroslav Hanták

1988

CK Piešťany

0:41:06

17.

28

Rastislav Dobšovič

1972

Dolné Orešany

0:41:15

18.

36

pavol juras

1981

u2 myjava

0:41:18

19.

37

Anton Homola

1987

Sokolovce

0:41:23

20.

14

Matúš Vančo

1989

VK Sĺňava Piešťany

0:41:26

21.

51

Lukáš Vachan

1985

Piešťany

0:42:05

22.

49

Boris Urbanek

1988

Piešťany

0:42:49

23.

58

Martin Kosák

1994

VK Sĺňava Piešťany

0:42:53

24.

45

roman krystufek

1990

piestany

0:43:50

25.

56

Peter Lisický

1992

Vinohrady n.Váhom

0:43:57

26.

17

Lukáš Babač

1985

VK Sĺňava Piešťany

0:44:21

27.

7

Martin Petrovič

1993

VK Sĺňava Piešťany

0:45:47

28.

55

Patrik Kapoš

1974

Šintava

0:46:07

29.

30

Jozef Drahovský

1975

ŠBR Piešťany

0:46:19

30.

22

Jerguš Váry

1988

Piešťany/KPVHM

0:46:23

31.

47

Matej Rusnák

1988

Kajak.klub Piešťany

0:46:28

32.

26

Roman Mužila

1983

Trakovice

0:46:45

33.

41

Marek Barányi

1991

Topoľčany

0:46:58

34.

42

Milan Barányi ml.

1988

Topoľčany

0:46:58

35.

32

Pavol Dobiáš

1984

Dema Senica

0:47:30

36.

19

Bart Kolasa

1978

Gdynia – Polsko

0:47:59

37.

25

Martin Bojnanský

1994

VK Sĺňava Piešťany

0:48:04

38.

24

Martin Danko

1974

XC Dankovci

0:48:08

39.

54

Gábor Tomáš

1987

Šúrovce

0:48:29

40.

4

Martin Safko

1982

Utekávači Piešťany

0:48:32

41.

39

Miloš Slivanský

1980

0:48:35

42.

3

Andrej Valko

1982

Utekávači Piešťany

0:48:41

43.

34

Martin Křen

1977

Moravany nad Vahom

0:48:49

44.

21

Igor Ličko

1988

VK Sĺňava Piešťany

0:48:49

45.

2

Adrián Pavelka

1991

AO Slavia STU Bratislava

0:49:13

46.

12

Martin Kubinec

1975

Havran Enduro Piestany

0:49:15

47.

8

Michal Straka

1974

TJ Sokol Jakub

0:49:15

48.

53

Andrej Sékely

1986

Križovany n.Dudváhom

0:50:08

39.

20

Tomáš Slivanský

1983

Utekávači Piešťany

0:50:49

40.

57

Alexander Štefečka

1976

Piešťany

0:50:58

41.

38

Vladislav Šustr

1976

Poprad

0:51:08

42.

52

Ján Ciklamini

1975

ŠBR Piešťany

0:51:33

43.

5

Peter Strečanský

1993

VK Sĺňava Piešťany

0:52:15

44.

23

Robert Antolík

1978

Piešťany

0:53:10

45.

33

Denis Miček

1994

VK Sĺňava Piešťany

0:53:26

46.

40

Michal Cabaj

1985

Topoľčany

0:54:09

47.

31

Marian Režný

1976

Piešťany

0:55:35

48.

10

Oldřich Bujnoch

1956

Chrudim (ČR)

0:57:43

49.

50

Matej Papp

1978

Piešťany

0:58:08

50.

6

Ondrej Kovačovič

1993

VK Sĺňava Piešťany

0:58:45

27

Eduard Mužila

1985

Trakovice

DNF

62

Tomáš Kupáš

1990

Piešťany

DNF

Autor: th Foto: Martin Palkovič a Tomáš Hudcovič

REKLAMA