Rugby: Slováci na Cyprus nestačili, favorit dominoval v druhom polčase

Medzinárodné kvalifikačné stretnutie medzi Slovenskom a Cyprom sa odohralo v sobotu 25. novembra popoludní na štadióne PFK Piešťany. Napriek veternému počasiu navštívilo podujatie množstvo fanúšikov, ktorí nahlas povzbudzovali a všemožne hnali našich dopredu. S favorizovaným súperom však dokázali slovenskí rugbisti držať krok len v prvom polčase, ktorý skončil po dvoch premenených trestných kopoch domácich a dvoch položeniach a jednej konverzii súpera v pomere 6:12. Počas prestávky ukázali tribúnam svoje herné schopnosti mladé talenty z Piešťan a Bratislavy. Slováci boli Cyperčanom dôstojným súperom, doplácali však na pochybenia v obrannej hre a rýchle prienikové akcie súpera. Zápas Rugby Europe Conference 2 South sa po viacerých položeniach skončil 6:40 v prospech Cypru.