Pretekári Kajak & Kanoe Piešťany získali na domácej vode desať zlatých medailí

Na piešťanskej Sĺňave sa počas víkendu 19. – 20. augusta 2017 uskutočnili tradičné preteky v rýchlostnej kanoistike Pohár SNP, posledné bodované v tejto sezóne v rámci Slovenského pohára. Krásne výsledky sú odmenou za celoročnú tréningovú prípravu a chuť mladých športovcov merať si svoje sily a vyhrávať.

Medzi mužmi bol najlepší v K1 na 500 i 1000 m Piešťanec Matej Michálek  štartujúci za ŠCP Bratislava.

Piešťanská najsilnejšie zastúpená kategória chlapci 14 ročný K1 500 a 1000 m, tak ako počas celej sezóny „vymietli „ všetky tri medailové miesta Daniel Rybanský 2 x zlato, Samuel Podhradský 2 x striebro, Matej Današ 2 x bronz a 2 x striebro z K2. Dvojkajak Rybanský – Podhradský s prehľadom vyhrali aj kategóriu K2 500 aj 1000 m.

Kanoistka Silvia Moračíková (15r) získala zlato v C1 Kadetky na 500 aj 1000 m, rovnako ako kajakárky Timea Henry (15r) a Nicol Šútovská (15r) a zaradila sa medzi  Olympijské nádeje. Dve prvenstvá vybojovala v C1 Dievčatá 13  na 500 aj 1000 m Tamara Balážová.

Ďalšie pódiové umiestnenia:

Striebro: K2 Kadetky 1000 HENRY Timea (15) a ŠUTOVSKÁ Nicol (15)
Striebro: C1 Dievčatá 13 1000 LEHUTOVÁ Alexandra (13)

Striebro: K1 Dievčatá 12 ŠVECOVÁ Romana (12)

Striebro: C1 Chlapci 14 500 SZOBOLOVSZKY Michal (14) na 1000 m Bronz
Striebro: K1 Dievčatá 13 500 TRAKALOVÁ Tatiana (13) na 1000 Bronz
Bronz: K1 Chlapci 12 CHALÁS Martin (12)
2x Bronz: C1 Juniori 500, 1000 POLAKOVIČ Michal (18)
2x Bronz:  C1 Muži 500 , 1000 LENICKÝ Michal (20)

Najkrajším a najmilším pretekom býva KRPEC CUP, v ktorom sa odvážne pustia na vodu tie najmenšie deti. Aj tu sme mali víťaza. Stal sa ním  Matej Jurčo.

K záveru pretekov patrí už tradične  štart v kategórií K2 MIX, kde si s obrovskou radosťou sadnú do kajakov také kombinácie pretekárov, ktoré sa na vode nikdy nestretnú napríklad sestra s bratom, otec s dcérou, veterán s nováčikom a kanoista s kajakárkou.
Za prípravu vydareného podujatia ďakujeme klubu Kajak & Kanoe Piešťany, trénerom, dobrovoľníkom za pomoc a divákom za účasť.

-rt- Foto: FB Kanoe & Kajak Piešťany