Plavci z ŠPK Kúpele Piešťany úspešní v Poprade

Počas minulého víkendu od 12. do 14. apríla sa V Poprade konali medzinárodné preteky Veľká cena Popradu v plávaní a memoriál Filipa Lutza. Na pretekoch sa zúčastnilo 40 klubov zo Slovenska a zahraničia i pretekári reprezentačného družstva z Českej republiky. Z päťsto zúčastnených plavcov sa na stupeň víťazov postavilo aj 7 plavcov z ŠPK Kúpele Piešťany, ktorí spolu vyplávali 15 medailí.

[singlepic id=42032 w=560 h=375 float=center]

V kategórii 15 ročných a starších si Nikolaj Tóth vyplával dve zlaté medaily na 200 a 400 m pol. pretek a Lucia Vachanová získala bronz na 200 m znak.

Medzi najstaršími žiačkami si zlato vyplávala Sára Niepelová na 400 m pol.pretek a bronz na 50 m prsia a Zora Bogárová pridala bronz na 200 m motýlik.

Matúš Janik sa v kategórii 11 – 12 ročných postavil na najvyšší stupeň na 50 a 100 m prsia, striebro získal na 50 a 100 m motýlik a 200 a 400 m pol. pretek a bronz pridal na 100 m voľ. sp.

Medzi 10 ročnými sa na stupeň víťazov postavila Terézia Danková, ktorá si vyplávala striebro na 50 m motýlik a Michal Škodný bol tretí na 50 m voľný spôsob.

Text a foto: D. Moravcová