Plavci PPK si z troch pretekov odniesli skoro dvadsiatku medailí

Počas posledného marcového víkendu sa uskutočnila Veľká cena Nových Zámkov za účasti 22 slovenských plaveckých klubov. Piešťanský plavecký klub reprezentovali Matej Držík, Damian Križan, Juraj Soldán, Natália Dvorská, Laura Chalásová, Lukáš Kunic a Juraj Sokol, ktorí priniesli domov päť zlatých, tri strieborné a dve bronzové medaily. Úspechy žali aj dievčatá Veronika Kolníková a Lucia Držíková na Banskobystrickom pohári a na Veľkej cene Žiliny.

11077420_787414804641350_354166592_n

Damian Križan sa odniesol päťkrát 1. miesto na 200 voľný spôsob, 100 prsia, 200 prsia, 100 motýlik a 400 polohové preteky. Okrem toho získal striebro na 100 znak a bronz na 100 voľný spôsob. Matej Držík bol druhý na 100 motýlik a 400 polohový pretek a tretí na 200 voľný spôsob.

20150328_191023

V rovnakom termíne sa uskutočnil aj Banskobystrický pohár, kde vo farbách slovenskej reprezentácie štartovala aj naša Veronika Kolníková, ktorá študuje a trénuje v Znojme. Podarilo sa jej zvíťaziť na 400 voľný spôsob a k tomu pridala dve tretie miesta na 200 a 400 polohový pretek.

kia-042015-500

Veronika bola úspešná aj o týžden skôr. Na Veľkej cene Žiliny, ktorá bola zároveň aj druhým kolom Slovenského pohára družstiev, získala tri druhé miesta vo svojich tradičných vytrvalostných disciplínach – 400 a 800 voľný spôsob a 400 polohové preteky. S medailami sa k nej pridala aj mladšia klubová kolegyňa Lucia Držíková, ktorá vyplávala striebro na 400 a bronz na 200 voľný spôsob.