Plavci Kúpeľov víťazom pohára

Uplynulý víkend sa v Handlovej konali plavecké preteky 9 a 10 ročných žiakov – O pohár mesta Handlová.

plavci kupeleNádejným plavcom Športového plaveckého klubu Kúpele Piešťany sa darilo, keď v konkurencii 27 zúčastnených klubov Slovenska získali za 21 medailových umiestnení 34 bodov a Pohár mesta Handlová putoval do Piešťan. II. miesto obsadil J&T Sportteam Bratislava s 33 bodmi a III. miesto si vyplávali plavci PK Nové Zámky s 28 bodmi.

Medzi 9-ročnými si Rebeka Buková vyplávala dve zlaté medaily na 50m a 100m znak a bronz na 200m polohové preteky. Sabína Gallová skončila na 50m voľný spôsob a 100m prsia na II.mieste a na 200m voľný spôsob a 50m prsia na III.mieste. Olivia Ana Šprláková – Zmorová obsadila striebornú priečku na 100m znak a bronz si vyplávala na 50m voľný spôsob a 50m znak. Romana Švecová si vyplávala II.miesto na 50m prsia a III.miesto na 100m prsia.

V kategórii 10-ročných Adam Kišš získal striebro na 100m a 200m polohové preteky, na 100m prsia a 200m voľný spôsob a bronz na 50m prsia. Dominika Šišková si vyplávala bronz na 50m prsia a Timotej Kowanz bronz na 50m znak. Do medailovej zbierky prispeli aj štafety dievčat. Striebro si vyplávala štafeta na 4x50m polohové preteky v zložení Šprláková-Zmorová, Šišková, Buková a Držíková a bronz získala štafeta na 4x50m voľný spôsob v zložení Gallová, Šprláková-Zmorová, Švecová a Černeková.

Text a foto: Iveta Vachanová